Oddziały przedszkolne w Dobrzejewicach

Oddziały przedszkolne w Dobrzejewicach
2019-03-12

W ZS w Dobrzejewicach drugi rok prężnie działają Oddziały Przedszkolne. Placówka jest otwarta od 1 września do 31 lipca w godz. Od 7.00 do 17.00 z miesięczną przerwą wakacyjną. Dyrektorem naszych oddziałów jest p. Janusz Iwański. Obecnie funkcjonuje 5 grup: 3, 4, 5 – latki i dwa oddziały „0”.

Jesteśmy przedszkolem, które wychodzi naprzeciw potrzebom naszych podopiecznych. Dzieci dwa razy w tygodniu z zainteresowaniem poznają język angielski, a także uczestniczą w zajęciach logopedycznych. Zapewniamy dzieciom w wieku przedszkolnym rozwój swoich pasji i zainteresowań poprzez organizowanie zajęć dodatkowych, takich jak: szachy, taniec, język angielski, zajęcia konstrukcyjne. Wachlarz zajęć w przedszkolu jest bardzo urozmaicony i odbywają się one również poza terenem placówki. Nasi podopieczni uczestniczą w różnorodnych warsztatach, wycieczkach, koncertach przygotowywanych przez Toruńską Orkiestrę Symfoniczną, a także korzystają z atrakcji, które proponuje nam Gminna Biblioteka. Nasze przedszkolaki biorą udział w zajęciach kynoterapeutycznych, podczas których czworonożny przyjaciel – pies motywuje najmłodszych do nauki i zabawy. Dzieci chętnie prezentują swoje talenty na forum, np. podczas występów dla rodziców i najbliższych, a także różnorodnych imprez szkolnych i gminnych. Dzieci z wszystkich oddziałów przedszkolnych integrują się podczas wspólnych imprez takich jak, np. Dzień Przedszkolaka, Dzień Pluszowego Misia, czy nadchodzący Dzień Wiosny. Godna uwagi jest integracja rodziców oraz ich zaangażowanie w pracę naszego przedszkola.

W naszym przedszkolu nauka przeplata się z zabawą, a zabawa z nauką. Zapewniamy twórczą i przyjazną atmosferę, dzięki której dzieci mogą rozwijać swoje zainteresowania i kreatywność. Jest to miejsce, w którym każdy maluch odnajdzie poczucie bezpieczeństwa, bezwarunkową akceptację  i  miłą atmosferę sprzyjającą prawidłowemu rozwojowi.

Wszystkich zainteresowanych naszą placówką serdecznie zapraszamy na „Drzwi otwarte”, które odbędą się 16 marca 2019 r. od 10.00 do 12.00. W programie przewidujemy: prezentację działań szkoły, zwiedzanie szkoły, aktywny udział dzieci w pokazowych zajęciach oraz rozmowy z nauczycielami.

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.