ORSZAK TRZECH KRÓLI W OSIEKU NAD WISŁĄ

ORSZAK TRZECH KRÓLI W OSIEKU NAD WISŁĄ
2017-01-09

Dnia, 6 stycznia przed południem w naszej gminie po raz pierwszy wyruszył Orszak Trzech Króli. Była to inicjatywa proboszcza parafii p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Osieku nad Wisłą, księdza Rafała Bogusa. Trzej Królowie: Kacper(Lech Doroch), Melchior(Kazimierz Musiałowski) i Baltazar(Mariusz Słupczewski) przejechali konną bryczką przez ulice Osieka. Za nimi, pomimo wielkiego mrozu ruszyli mieszkańcy naszej parafii. Każdy uczestnik otrzymał koronę oraz śpiewnik z kolędami. W uroczystość włączył się również pan wójt, Andrzej Wieczyński oraz radni. Na akordeonie przygrywał organista, Leszek Czynkusz. Kolędy śpiewali wszyscy uczestnicy orszaku, biorąc przykład z zespołu „Katharsis”. Po powrocie, można było rozgrzać się przepyszną, gorącą grochówką, przygotowaną przez panie z Osieka. Oczywiście nie zabrakło również strażaków z O.S.P. Osiek n/Wisłą, którzy służyli swoją pomocą. Mamy nadzieję, że ta wspaniała tradycja wpisze się już na stałe w kalendarz naszej miejscowości.

Ksiądz proboszcz dziękował wszystkim, którzy zaangażowali się w tą uroczystość.

Ewelina Mytlewska

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.