OSP Zawały wita pojazd z Kawęczyna

OSP Zawały wita pojazd z Kawęczyna
2020-07-18

Ochotnicza Straż Pożarna w Zawałach otrzymała od OSP Kawęczyn wóz strażacki. Star zostały przyjęty przez mieszkańców i strażaków z pompą i w blasku fleszy.

Ochotnicza Straż Pożarna w Zawałach otrzymała od OSP Kawęczyn wóz strażacki. Średni pojazd ratowniczo – gaśniczy na podwoziu Star będzie wykorzystywany przez druhów z Zawał do codziennych prac operacyjnych.

Star opuścił Kawęczyn i dojechał do Zawał w blasku świateł i przy dźwiękach klaksonów. Eskortował go nowy MAN, który strażacy z Kawęczyna kupili przy udziale środków rządowych, przy finansowym wsparciu gminy. – Mimo że przekazywany wóz to porządny, dobrze utrzymany i sprawny pojazd, życzę państwu, aby nie musiał być często wykorzystywanymówił wójt gminy Obrowo Andrzej Wieczyński, przekazując kluczyki do pojazdu Józefowi Tarkowskiemu, prezesowi OSP w Zawałach.

Po podpisaniu stosownych dokumentów pojazd został powitany szampanem, a następnie odprowadzony do garażu.

Na terenie gminy Obrowo niezmiennie od kilku lat funkcjonuje 7 jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej. Sześć z nich posiada osoby uprawnione do działań ratowniczo - gaśniczych  oraz samochody strażackie. Jedna jest jednostką typowo  prewencyjną, która działa na lokalnym terenie jednej miejscowości (Łążynek). W zasobach OSP w naszej gminie jest ponad 200 strażaków, w tym ponad połowa z badaniami i przeszkoleniami uprawniającymi do wyjazdów wozem strażackim do różnego rodzaju działań. Na wyposażeniu jednostek jest 11 samochodów pożarniczych, w tym 3 samochody ciężkie ze zbiornikiem 5 m3  wody,6 średnich pojazdów ze zbiornikiem wody od 2 do 4 m3 oraz 2 lekkie, głównie do ratownictwa technicznego, przewozu pomp oraz strażaków.

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.