Otwarcie boiska

Otwarcie boiska
2019-10-11

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego w dniu 2 września 2019 roku w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Łążynie II było szczególnie uroczyste i radosne ze względu na otwarcie wielofunkcyjnego boiska sportowego.

 Tego dnia naszą szkołę odwiedzili szczególni goście: wójt gminy Obrowo – pan Andrzej Wieczyński, sekretarz gminy: pani Mirosława Kłosińska, radny Jerzy Falkowski, pani sołtys Barbara Kłosińska, przewodnicząca rady rodziców pani Magdalena Zapałowska. Obecny był także proboszcz parafii Łążyn II – ks. Krzysztof Czyżak. Po odśpiewaniu hymnu państwowego, pani dyrektor Hanna Affelt zainaugurowała kolejny rok szkolny. Następnie goście, rodzice oraz cała społeczność szkolna wyszli na nowe boisko. Przecięcia wstęgi dokonał pan wójt Andrzej Wieczyński, a następnie boisko poświęcił ks. Krzysztof Czyżak. Aby podkreślić radosny charakter chwili, uczniowie klas V-VIII z werwą odtańczyli na nowym obiekcie belgijkę, tworząc w ten sposób wielobarwne kręgi wzorowane na fladze olimpijskiej. Wówczas przyszedł czas na krótkie przemówienia pani dyrektor i pana wójta, którzy życzyli uczniom Szkoły Podstawowej w Łążynie wielu sukcesów sportowych i dbania o kondycję fizyczną. Na koniec nasi goście i uczniowie mogli osobiście wypróbować nowy obiekt, strzelając gole do bramki i rzucając piłką do kosza.

Nowoczesne boisko z pewnością okaże się nieocenioną inwestycją w zdrowie i sprawność uczniów Szkoły Podstawowej w Łążynie II.

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.