Pomagamy leśnym zwierzętom

Pomagamy leśnym zwierzętom
2018-02-05

W dniu 21 grudnia br., w świątecznej atmosferze myśliwy z Koła Łowieckiego „Zlot” Pan Piotr Kowalski, odwiedził Przedszkole Samorządowe w Osieku nad Wisłą, z którym od lat prowadzi ożywioną współpracę. Spotkanie, którego celem – podobnie jak przed rokiem – było podsumowanie zbiórki żołędzi i konkursu plastycznego pod hasłem „Pomagamy leśnym zwierzętom” odbyło się na zaproszenie wicedyrektor Zespołu Szkół w Osieku nad Wisłą Pani Aleksandry Nasierowskiej w nowo oddanym do użytku budynku przedszkola.

W jesiennej zbiórce przedszkolaki zebrały ponad 100 kg żołędzi. Zebrane w ten sposób owoce lasu w najbliższych zimowych miesiącach zostaną wyłożone w łowisku, gdzie będą przysmakiem dla dzików, sarn czy jeleni.

W konkursie plastycznym udział wzięło osiem grup przedszkolnych: „Żabki”, „Mróweczki”, „Biedronki”, „Gumisie”, „Motylki”, „Słoneczka”, „Pszczółki” i „Gwiazdeczki”. Dzieci wraz z wychowawcami grup przygotowały imponujące prace plastyczne poświęcone leśnym zwierzętom. Zarówno wkład pracy, jak i pomysłowe ujęcie tematu zasłużyły na szczególne wyróżnienie, a ponieważ w tym konkursie nie ma przegranych nagrodzeni zostali wszyscy i Koło „Zlot” ufundowało dla poszczególnych grup przedszkolnych zestawy gier edukacyjnych.

Wizyta połączona z pogadanką na temat zimowego bytowania zwierząt dziko żyjących w lasach Osieckich przebiegła w niezwykle miłej atmosferze, co przy tak licznym audytorium – 157 dzieci! wymaga niezłej dyscypliny, więc cierpliwość dzieciaków została wynagrodzona odpowiednią ilością smakołyków.


Za Zarząd Koła
Piotr Kowalski

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.