POŻEGNANIE WAKACJI NA TARASIE WIDOKOWYM

POŻEGNANIE WAKACJI NA TARASIE WIDOKOWYM
2016-08-25

W sobotę, 20 sierpnia odbyła się kolejna impreza na TARASIE WIDOKOWYM, IM. MICHAŁA KOKOTA. Wspólnie z mieszkańcami naszej gminy( i nie tylko) żegnaliśmy wakacje. Tego dnia lato przypomniało sobie o nas. Pogoda była wspaniała. Frekwencja dopisała, przybyły tłumy. Gościliśmy, między innymi, pana Andrzeja Szmaka z żoną, Tomka Kamińskiego z rodziną oraz wielu przyjaciół Michała Kokota.

Sobotnie „tarasowanie” to nie tylko wspólna zabawa. Chcieliśmy uczcić również rocznicę urodzin ś.p. Michała Kokota, który pokochał to miejsce i można powiedzieć, że je wypromował. Stanisław Jasiński, członek Związku Polskich Artystów Fotografików, Dariusz Chrobak, dyrektor SZKOŁY PODSTAWOWEJ w Czernikowie, Jadwiga Wieczyńska z OSIECKIEJ GRUPY TEATRALNO - WOKALNEJ oraz ja, przedstawiliśmy życiorys artystyczny Michała Kokota a także przeczytaliśmy wiersze o nim oraz jego autorstwa.

Michał Kokot, urodził się 23.08.1944r. w Łobżenicy na Krajnie. Z wykształcenia był historykiem ale przede wszystkim „ człowiekiem orkiestrą”, mentorem i wszechstronnym artystą, pełnym pogody ducha, radości życia i miłości do sztuki oraz ludzi a także działaczem i społecznikiem w jednym. Był również posiadaczem licznych nagród i wyróżnień otrzymanych na konkursowych wystawach, plenerach. W Szkole Podstawowej w Osieku nad Wisłą, pracował jako nauczyciel plastyki, historii i religii. Uczył młodych ludzi wrażliwości na sztukę i otaczające ich piękno, tworzył więź międzypokoleniową. Dostrzegał i promował talenty swoich uczniów. Takim przykładem są, między innymi, jedni z organizatorów „tarasowania”, animatorzy kultury: Krzysztof Balewski, w którym Michał dostrzegł talent rzeźbiarski oraz Jacek Melerski – fotografik, rzeźbiarz. Podobnie, jak Michał działają na rzecz społeczności.

Podczas „POŻEGNANIA WAKACJI” miło spędziliśmy czas na łonie natury, na niezwykle malowniczym tarasie widokowym Wisły. Dla dzieci zamontowano dmuchane zjeżdżalnie, dziewczyny MALOWAŁY BUŹKI. Atrakcją były również przejażdżki bryczką. Na scenie pojawiła się OSIECKA KAPELA LUDOWA, im. Kamińskich, w której przez wiele lat śpiewał, grał na klarnecie oraz tworzył teksty, Michał Kokot. Przyjechały również, wierne naszym imprezom, KAWĘCZYNIANKI. OSIECKA GRUPA TEATRALNO – WOKALNA zaśpiewała piosenki o kobietach i dla kobiet. Swój występ poświęciła Michałowi Kokotowi, który również był członkiem grupy. Bawiliśmy się także przy muzyce DUETU EDEN. Po występach zespołów, do tańca, które trwały prawie do rana, „przygrywał” DJ BUNIO. Panie z KÓŁ GOSPODYŃ WIEJSKICH przygotowały „pyszności” dla wielbicieli WIEJSKICH SMAKÓW : grochówkę, swojski chleb ze smalcem, ogórki kiszone oraz najrozmaitsze ciasta. Na zimowe wieczory można było zakupić najróżniejsze nalewki „własnej roboty”. Przygotowano również grilla, przy którym „dyżurował” i piekł kiełbaski, Andrzej Mytlewski. Wiele osób siedziało na ławeczkach wokół rozpalonego przez strażaków, ogniska.

 Organizatorami „tarasowania”, pt. „POŻEGNANIE WAKACJI” byli: GMINA OBROWO, SOŁTYS OSIEKA NAD WISŁĄ, KS „WISŁA”, OSP OSIEK NAD WISŁĄ, KGW Stajenczynki, KGW Osiek nad Wisłą, OSIECKA GRUPA TEATRALNO-WOKALNA. Serdecznie dziękujemy Krzysztofowi Balewskiemu, sołtysowi - Tomaszowi Wieczyńskiemu oraz druhom OSP i zawodnikom KS WISŁA za zbudowanie sceny na potrzeby artystyczne imprezy. Wyrazy uznania należą się również Renacie Kwiatkowskiej i jej córce za piękne udekorowanie stołów i sceny. Zapraszamy na kolejne „tarasowanie” wiosną, przyszłego roku! Ewelina Mytlewska 

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.