Przegląd Kapel Weselnych

Przegląd Kapel Weselnych
2017-08-12

W dniu 5 sierpnia 2017roku gmina Obrowo po raz 10 gościła kapele weselne, które wystąpiły w Przeglądzie Tradycyjnych Kapel Weselnych na placu przy kościele w Osieku nad Wisłą. Przegląd na stałe został wpisane w kalendarz obrowskich wydarzeń kulturalnych. Każdy kto lubi polki czy też oberki był zachwycony gdyż mógł posłuchać tradycyjnych kapel, które prezentowały piosenki i przyśpiewki w swoich najnowszych aranżacjach. Gościnnie wystąpiła Gminna Orkiestra Dęta z Dobrzejewic, Zespół Ludowy „Kawęczynianki”, Chór Klubu Seniora „Sami-Swoi” z Obrowa, Chór „Wspomnienie” z Małej Nieszawki, oraz Osiecka Grupa Wokalno –Dziecięca. Do muzycznej prezentacji zgłosiły się Kapela „Echo Kujaw’ z Wierzbinka, Kapela Ludowa im. „Kamińskich”, Kapela „Chłopaki do wzięścia” z Kikoła, Kapela „Dolina Drwęcy” z Lubicza, Kapela „Młodzieżowa Piotra” z Morgowa Kapela „Sami Swoi” z Rypina. Trzeba dodać, że wielu uczestników od lat kultywuje tradycje ludowe, występując na dożynkach i imprezach plenerowych są też wyróżniane na regionalnych festiwalach folklorystycznych. Repertuar wykorzystywanych podczas przeglądu ilustruje piękno ojczystej przyrody, przywołując sceny obyczajowe z życia przyszłych i obecnych pokoleń. Cieszy nas fakt iż w Kapelach: „Echo Kujaw”, Kapeli Piotra z Morgowa i w Kapeli Ludowej im. „Kamińskich” występują młodzi ludzie którzy chcą kontynuować tradycje ludowe. Okoliczni mieszkańcy bawili się do późnych godzin nocnych. Podziękowania kierujemy do Firmy Ekotom Tomasza Nocnego i Andrzeja Rególskiego, Ochotniczej Straży Pożarnej z Osieka nad Wisłą, Straży Gminnej z Obrowo oraz Policji z Lubicza. 

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.