Rajd rowerowy szlakiem zabytków Gminy Obrowo

2019-10-17

Na koniec wakacji został zorganizowany rajd rowerowy. Odbył się 31 sierpnia na trasie Osiek nad Wisłą – Zakątek Leśny w Zawałach – Osiek. Rowerzyści mieli do przejechania 13,5 km. Start miał miejsce w pobliżu pięknego kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. W Osieku nad Wisłą mieści się  Izba Regionalna ze zbiorami kultury i sztuki ludowej związanej z Osiekiem i najbliższą okolicą, posiadającą m.in. rzeźby Józefa Kamińskiego (1913-1997), Krzysztofa Balewskiego, Jacka Melerskiego, dzieła malarskie, fotograficzne Michała Kokota, wyroby wikliniarskie, kowalskie oraz obrusy i serwety (Barbara Marycz, Luiza Nocna).  Trasa przebiegała przez "Kotline Toruńską" gdzie na uczestników rajdu czekały piękne krajobrazy wraz z tarasem widokowym.

Projekt dofinansowany przez Samorząd Województwa Kujawsko – Pomorskiego na operację w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii działania lokalnego kierowanego przez społeczność” w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER objętego PROV na lata 2014-2020 w zakresie: Promowanie obszaru objętego LSR, w tym produktów lub usług lokalnych „Podtrzymywanie kultury i tradycji naszych przodków w Gminie Obrowo, na obszarze objętym LSR

Ewelina Mytlewska

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.