RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!

2016-12-09

Po raz trzeci już nasza szkoła (Zespół Szkół Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące im. Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Dobrzejewicach) wzięła udział w akcji Szlachetna Paczka.

W tym roku pomagaliśmy rodzinie z dwójką dzieci, która bardzo potrzebuje wsparcia.

Po raz kolejny przekonaliśmy się, że pomaganie łączy – w akcję bowiem zaangażowali się nasi uczniowie, ich rodzice, nauczyciele oraz pracownicy szkoły. Zaskoczyli nas również tacy, którzy mieszkają w okolicy, a dobre serca przyprowadziły ich do szkoły z kartonami wypełnionymi różnymi darami…

„Nasza rodzina” potrzebowała ubrań, butów, żywności, środków czystości, łóżek i pralki… Razem udało się to wszystko zebrać! Żeby zarobić pieniądze na kupno pralki, piekliśmy i sprzedawaliśmy gofry i ciasta. Wiele osób przynosiło potrzebne rzeczy… Przedostatnim etapem było pakowanie, pakowanie, pakowanie… Trwało to tak długo, bo hojność wszystkich zaangażowanych była wielka!

Ostatnim krokiem było zawiezienie paczek do rodziny. Moment, na który czekaliśmy i który był bardzo wzruszający. Przekonaliśmy się, że są osoby, które bardzo potrzebują wsparcia, pomocy i życzliwości. Nabraliśmy pewności, że poświęcony przez nas czas miał sens, że warto było!

Akcje taka jak te, uczą nas odpowiedzialności i myślenia o innych… Uczą, że warto coś z siebie dać, rozejrzeć się i dostrzec potrzeby innych. W codzienności, która czasem wydaje się nam być trudna, mamy możliwość pomóc tym, którzy tego potrzebują.

Dziękujemy za życzliwość i dobre serca tym wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uśmiechów na twarzach czterech wspaniałych osób!

 

Monika Stawska

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.