Rekordowy rok projektów międzynarodowych w Dobrzejewicach

Rekordowy rok projektów międzynarodowych w Dobrzejewicach
2018-12-19

Współpraca międzynarodowa w Zespole Szkół w Dobrzejewicach trwa już dziesięć lat! Jednak rok 2018 jest dla szkoły wyjątkowy. Poza realizowanym od roku 2017 projektem „Kalos Kagathos” szkoła uzyskała granty na kolejne dwa projekty z programu Erasmus+. Pierwszy z nich pt. „Approaching better teaching” jest przeznaczony głównie dla nauczycieli, którzy podczas wyjazdów zagranicznych, mają możliwość obserwowania pracy innych  szkół oraz wymiany metod i uwag dotyczących nauczania. Drugi projekt o nazwie „CLIL threads and trends in the solar-system labyrinth” zakłada wymianę międzynarodową uczniów, którzy będą rozwijali w języku angielskim swoją wiedzę na temat układu słonecznego   i mitologii. W październiku odbył się pierwszy wyjazd czterech nauczycielek do Szwecji (Angelholm), podczas którego panie szkoliły się  i prowadziły lekcje dla szwedzkich uczniów.  W listopadzie, trójka nauczycielek odwiedziła Grecję (Loutraki), gdzie uczestniczyły w specjalistycznych wykładach dotyczących astronomii i literatury. Zdobyte umiejętności przedmiotowcy wykorzystają podczas dodatkowych zajęć prowadzonych dla młodzieży, aby przygotować ją do kolejnego wyjazdu na Węgry w marcu 2019 roku.

Anna Ewertowska ZS Dobrzejewice


Wizyta w Szwecji (8-12.10.2018) w ramach projektu „Approaching better teaching”.Wizyta w Grecji (26-30.11.2018) w ramach projektu „CLIL threads and trends in the solar-system labyrinth”.

 

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.