Rozdano medale za długoletnie pożycie małżeńskie

Rozdano medale za długoletnie pożycie małżeńskie
2019-10-17

W dniu 16 października 2019 r. w świetlicy wiejskiej w Obrowie odbyła się uroczystość wręczenia medali za długoletnie pożycie małżeńskie. W imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy, wójt gminy Andrzej Wieczyński wręczył medale następującym parom: Państwu Helenie i Zenonowi Rojek z Silna, Państwu Jadwidze i Stanisławowi Bożejewicz z Szembekowa, Państwu Teresie i Mieczysławowi Stryjak z Brzozówki, a także Państwu Zofii i Józefowi Lewandowskim oraz Joannie i Romanowi Jurzystom z Głogowa. Wszystkie pary stanęły na ślubnym kobiercu 50 lat temu.

Pociechą i chlubą par, jak sami odznaczeni podkreślają, są ich rodziny. Małżonkowie Rojek wychowali dwóch synów i doczekali się pięcioro wnucząt, a Państwo Stryjak również wychowali dwoje dzieci, doczekali się pięcioro wnucząt, ale ich pociechą jest także dwoje prawnucząt. Państwo Lewandowscy wychowali trójkę dzieci i doczekali się czworo wnuków, a Państwo Jurzysta również wychowali trójkę dzieci, ale doczekali się już pięcioro wnucząt. Państwo Bożejewicz wychowali siedmioro dzieci, doczekali się piętnaścioro wnucząt i jednego prawnuka.

Gratulujemy wszystkim parom tego wspaniałego jubileuszu i życzymy kolejnych oraz wielu niezapomnianych chwil spędzanych w dobrym zdrowiu i rodzinnej atmosferze.

Małgorzata Gerus

Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Obrowie

Fot. Marzena Słupczewska

 

Państwo Jadwiga i Stanisław Bożejewicz

 

Państwo Joanna i Roman Jurzysta

 

Państwo Teresa i Mieczysław Stryjak

 

Państwo Urszula i Zenon Rojek

 

Państwo Zofia i Józef Lewandowscy

 

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.