Samorządowcy z Dobrzejewic najlepsi!

Samorządowcy z Dobrzejewic najlepsi!
2016-04-29

25.04.2016 r. w Urzędzie Marszałkowskim podczas Sesji Sejmiku Województwa Kujawsko–Pomorskiego w Toruniu na ręce Dyrektora Zespołu Szkół Gimnazjum i LO w Dobrzejewicach p. Janusza Iwańskiego, Marszałek Województwa – p. Piotr Całbecki i Przewodniczący Sejmiku Województwa  - p. Ryszard Bober, przekazali nagrodę rzeczową dla szkoły za największą liczbę laureatów i finalistów w tegorocznym konkursie Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym.

Konkurs składał się z 3 etapów: szkolnego, rejonowego i regionalnego. Do 3 etapu zakwalifikowało się 19 uczniów z całego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, w tym 7 uczniów z Dobrzejewic (Lidia Brzustewicz, Paweł Kucharski, Dominika Pęcherska, Weronika Tecmer, Karina Wasilewska, Paweł Wieczyński, Sandra Zakrzewska,). Uczniowie Gimnazjum w Dobrzejewicach już po raz szósty z rzędu byli najliczniejszą grupą laureatów i finalistów spośród wszystkich uczestniczących w konkursie szkół. W związku z uzyskaniem przez nich tytułu LAUREATA byli zwolnieni z egzaminu gimnazjalnego w części humanistycznej (wos i historia). Tytuł ten zdobyli: Lidia Brzustewicz, Paweł Kucharski, Weronika Tecmer i Paweł Wieczyński. Natomiast tytuł finalisty uzyskały: Dominika Pęcherska, Karina Wasilewska, Sandra Zakrzewska.

Szkoła Dobrzejewicach brała udział we wszystkich XIII edycjach konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym w ramach przedmiotu Wiedza o Społeczeństwie i wychowała 36 laureatów i 31 finalistów.

Po wizycie w Urzędzie Marszałkowskim wszyscy laureaci ze szkoły w Dobrzejewicach wraz z Dyrekcją – p. Januszem Iwańskim i opiekunem konkursu - p. Agnieszką Koepke zostali miło przyjęci w Urzędzie Gminy Obrowo przez Wójta - p. Andrzeja Wieczyńskiego, od którego otrzymali serdeczne gratulacje!

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.