„SPOTKANIE Z KULTURĄ” w remizie

 „SPOTKANIE Z KULTURĄ” w remizie
2017-02-07

Przed feriami Osiek nad Wisłą gościł Teatr Lalek „Zaczarowany Świat” z Torunia. Było to kolejne już „SPOTKANIE Z KULTURĄ”, tym razem zaadresowane do dzieci. Nauczyciele klas I-IV Zespołu Szkół w Osieku nad Wisłą przybyli wraz z uczniami do Teatru, którym stała się remiza.

Wszyscy znają historię Kaja i Gerdy z baśni Hansa Christiana Andersena pt.: "Królowa Śniegu". Autorzy spektaklu opowiedzieli ją na wesoło. Współcześni bohaterowie Kaj i Gerda przed snem czytali baśnie Andersena i z zainteresowaniem oglądali ilustracje w książce. Tak dalece byli tym zainteresowani, że nagle ilustracje ożyły, a dzieci stały się ich częścią... W spektaklu pojawiły się różne techniki teatralne: aktor żywoplanowy, teatr cieni, teatr przedmiotu oraz lalki kombinowane. Młodzi widzowie mogli zobaczyć, jak przy użyciu wyobraźni i przedmiotów codziennego użytku można stworzyć bohaterów baśni, np. renifera... z poduszki.

Dziękujemy aktorkom Teatru Lalek za wspaniały spektakl, a druhom O.S.P., w szczególności Tomaszowi Wieczyńskiemu oraz Krzysztofowi Balewskiemu za udostępnienie remizy.

Ewelina Mytlewska

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.