„Spotkanie z Poezją” w Osieku nad Wisłą

„Spotkanie z Poezją” w Osieku nad Wisłą
2018-06-23

W Osieckim Klubie Kultury, dnia 19 czerwca odbyło się „Spotkanie z Poezją”. Spotkaliśmy się w miłym, ponad 20-osobowym gronie. Słuchaliśmy oraz recytowaliśmy wiersze ulubionych poetów. Na wstępie zaprezentowała się młodzież, laureatki konkursów recytatorskich. Wiersze te miały charakter patriotyczny, aby w ten sposób podkreślić wyjątkowy rok, w którym obchodzimy 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości.
Na spotkanie przybyła p. Marzena Stańczewska Wojciechowska z osieckiej biblioteki. Gościem specjalnym była poetka, Hanna Stroińska, która mieszka w Sąsiecznie, w gminie Obrowo.
Pani Hanna jest aktywną seniorką, która jak mówi, pisze od bardzo dawna. Jej poezja została ogłoszona drukiem w kilku antologiach. W 2017r. wierszem „Nie mów mi że jesień” zwyciężyła w konkursie poetyckim. W tym roku został wydany jej debiutancki tomik „Nim zbudzi się dzień”.
Podczas sympatycznego wieczorku poetyckiego słuchaliśmy wierszy pani Hani, które mówią o pięknie otaczającego nas świata oraz codziennych sprawach. Mają w sobie wiele serdeczności, ciepła a także i humoru. Poetka przedstawiła nam również poezję p. Stanisława Wojnara.
Swoje humorystyczne wiersze przeczytał nam także p. Grzegorz Słupczewski, syn śp. poetki, Anny Słupczewskiej.
Okazało się, że niezwykły dar do zapamiętywania tekstów oraz cytatów posiada p. Anna Grzankowska, laureatka I Konkursu Recytatorskiego, im. M. Kokota „Co mi w duszy gra...”. W jej wykonaniu usłyszeliśmy wiersze Adama Mickiewicza.
Dziękuję wszystkim przybyłym za obecność oraz miłą, ciepłą atmosferę. Zapraszam na kolejne „Spotkanie z Poezją” w sierpniu na Tarasie Widokowym im. Michała Kokota.

Gorąco polecam i zachęcam do kupna tomiku p. Hanny Stroińskiej. Z poetką można się kontaktować przez Facebooka. Wiersze p. Hani są również dostępne w osieckiej bibliotece. Serdecznie zachęcam do odwiedzania tejże placówki.

 

Ewelina Mytlewska

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.