Spotkanie założycielskie kolarskiego klubu sportowego

Spotkanie założycielskie kolarskiego klubu sportowego
2016-01-13
W środę 13 stycznia 2016 roku w Zespole Szkół Gimnazjum i LO  w Dobrzejewicach obyło się spotkanie założycielskie kolarskiego klubu sportowego w Gminie Obrowo. Gospodarzem spotkania był Dyrektor ZSGiLO Janusz Iwański, dzięki życzliwości którego trenerzy i działacze Akademii Michała Kwiatkowskiego Copernicus, inicjatorzy zebrania założycielskiego, podjęli dzieło utworzenia uczniowskiego klubu sportowego w Gminie. Liczne grono założycieli stanowili: Wójt Gminy Obrowo Andrzej Wieczyński, Olimpijczyk z Sydney i kolarski Mistrz Europy Marcin Mientki, trener kolarskiego Mistrza Świata Michała Kwiatkowskiego Tomasz Owsian, rodzice kolarzy z Gminy Obrowo, nauczyciele wychowania fizycznego, trenerzy, sympatycy kolarstwa i mieszkańcy Gminy.
 
Zebranie otworzył Marcin Mientki. Powitał przybyłych, krótko przedstawił historię działającej na terenie Gminy Obrowo sekcji kolarskiej Akademii Michała Kwiatkowskiego, na bazie której tworzony ma być klub sportowy, przybliżył dotychczasową współpracę z władzami Gminy Obrowo i Szkoły w Dobrzejewicach. Następnie dokonano wyboru przewodniczącego i sekretarza zebrania założycielskiego, którymi odpowiednio zostali Andrzej Galubiński i Andrzej Kiejnowski. W toku realizacji kolejnych punktów przyjętego porządku obrad podjęto uchwałę o powołaniu Stowarzyszenia Uczniowski Klub Sportowy Kometa Obrowo z siedzibą w ZSGiLO w Dobrzejewicach i uchwalono Statut Stowarzyszenia. Powołano Komitet Założycielski w trzyosobowym składzie: Iwona Malcam-Maj, Andrzej Galubiński i Andrzej Kiejnowski, przed którym postawiono zadanie dokonania wymaganych formalności związanych z rejestracją  Stowarzyszenia. 
 
15 stycznia 2016 roku Komitet Założycielski złożył stosowne dokumenty w Starostwie Powiatowym w Toruniu w celu zarejestrowania Stowarzyszenia.

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.