SUKCESY ARTYSTYCZNE DZIECI Z ZS W OSIEKU NAD WISŁĄ

2016-07-19

Rok szkolny 2015/2016 był bardzo owocny w sukcesy artystyczne. Dzieci z Zespołu Szkół w Osieku nad Wisłą, (większość z nich to jednocześnie uczniowie Publicznej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Osieku nad Wisłą) osiągnęły wiele sukcesów. W listopadzie, ZESPÓŁ WOKALNY w składzie: NATALIA ŁUKOWSKA, ROZALIA RUMIŃSKA, OLIWIA KOWALSKA, MARTYNA FOKSIŃSKA, ALEKSANDRA CYMER, DOBRAWA BEZRUDCZYK, ALEKSANDRA RUMIŃSKA i ZUZANNA MYTLEWSKA zdobył II MIEJSCE na V PRZEGLĄDZIE PIOSENKI ŻOŁNIERSKIEJ I PATRIOTYCZNEJ w Toruniu. MACIEJ RUMIŃSKI jako solista „ wyśpiewał” WYRÓŻNIENIE (akompaniament na flecie poprzecznym ROZALIA RUMIŃSKA). W Kawęczynie na Gminnym Przeglądzie Piosenki Patriotycznej, MACIEJ RUMIŃSKI zdobył II MIEJSCE (ROZALIA RUMIŃSKA akompaniament na flecie poprzecznym) a JAN MYTLEWSKI III MIEJSCE (ZUZANNA MYTLEWSKA akompaniament na flecie poprzecznym).

 W grudniu, w Toruniu na Przeglądzie Kolęd i Piosenki Bożonarodzeniowej, ZESPÓŁ w składzie: OLIWIA KOWALSKA, AMELIA KOWALSKA, MARTYNA FOKSIŃSKA, ROZALIA RUMIŃSKA I ZUZANNA MYTLEWSKA zdobył I MIEJSCE, ZUZANNA MYTLEWSKA III MIEJSCE, a JAN MYTLEWSKI WYRÓŻNIENIE. KATAR to wojewódzki przegląd teatralny, który odbywa się w Toruniu, w OD-NOWIE. ZUZANNA MYTLEWSKA została zauważona i zdobyła WYRÓŻNIENIE.

 W styczniu, dzieci i młodzież z OSIECKIEJ SCHOLI PARAFIALNEJ miały możliwość wystąpienia na XII KONCERCIE KOLĘD I PASTORAŁEK W OSIEKU NAD WISŁĄ. Było to dla nich wielkie przeżycie i wyróżnienie, gdyż pojawiły się na scenie z profesjonalnymi muzykami, którzy na co dzień grają w TORUŃSKIEJ ORKIESTRZE SYMFONICZNEJ.

 W marcu, już po raz piąty, dzieci i młodzież reprezentowały Osiek nad Wisłą oraz gminę Obrowo na XIII KONKURSIE INTERPRETACJI TEATRALNEJ DLA DZIECI I MŁODZIEŻY W TEATRZE „BAJ POMORSKI”. Zdobyliśmy: najmłodsi - ZOFIA PRUS- WYRÓŻNIENIE, JAN MYTLEWSKI- III MIEJSCE , kat. IV-VI OLIWIA KOWALSKA- WYRÓŻNIENIE, ROZALIA RUMIŃSKA-IV MIEJSCE(NAGRODA SPECJALNA ZA PROMOCJĘ SWEJ MAŁEJ OJCZYZNY, OSIEKA NAD WISŁĄ), III MIEJSCE-JULIA RYĆ, I MIEJSCE-ZUZANNA MYTLEWSKA. Na wojewódzkim przeglądzie – SZKOLNA SCENA POEZJI I PIOSENKI w Toruniu, MACIEJ RUMIŃSKI „wyśpiewał” WYRÓŻNIENIE.

 Kwiecień był również bardzo owocny. Pierwszy raz braliśmy udział w POWIATOWYM KONKURSIE RECYTATORSKIM POEZJI K.K.BACZYŃSKIEGO W CZERNIKOWIE. ROZALIA RUMIŃSKA podbiła serca wszystkich i zdobyła: GRAND PRIX, NAGRODĘ MŁODZIEŻOWĄ, NAGRODĘ DYREKTORA SZKOŁY oraz NAGRODĘ KUJ.-POM. CENTRUM EDUKACJI NAUCZYCIELI, ZUZANNA MYTLEWSKA zdobyła NAGRODĘ JURY, NAGRODĘ DYREKTORA SZKOŁY oraz NAGRODĘ KUJ.-POM. CENTRUM EDUKACJI NAUCZYCIELI. VI GMINNY KONKURS INTERPRETACJI WIERSZY odbył się w Osieku nad Wisłą. Wszyscy uczniowie, reprezentujący naszą szkołę zdobyli nagrody: Maja Kopystecka – WYRÓŻNIENIE (przygotowana przez p. L. Szumską) , JAN MYTLEWSKI – WYRÓŻNIENIE, ZOFIA PRUS – III MIEJSCE.

 W maju uczestniczyliśmy w GMINNYM KONKURSIE PIOSENKI DZIECIĘCEJ I MŁODZIEŻOWEJ W KAWĘCZYNIE. Zdobyliśmy nagrody, w każdej, z trzech kategorii: III MIEJSCE -JAN MYTLEWSKI, I MIEJSCE -MACIEJ RUMIŃSKI, I MIEJSCE- ZUZANNA MYTLEWSKA oraz ROZALIA RUMIŃSKA(akompaniament na flecie poprzecznym).

 W czerwcu troje dzieci z Osieka nad Wisłą, zgłoszonych przez naszą bibliotekę, reprezentowało gminę Obrowo w Konkursie Interpretacji Wierszy „Brzechwa mniej znany”, który odbył się w Mazowszu (gmina Czernikowo). ZOFIA PRUS zdobyła III MIEJSCE oraz JAN MYTLEWSKI również - III MIEJSCE.

 Serdecznie dziękuję dzieciom i młodzieży za zaangażowanie w zajęcia muzyczne (OSIECKA SCHOLA PARAFIALNA), w śpiew podczas mszy św. oraz kształtowanie pasji związanej z TEATREM. Biorąc udział w konkursach i warsztatach, rozwijamy się, nabieramy pewności siebie i zdobywamy nowe doświadczenia. Gratuluję sukcesów, wytrwałości (zwłaszcza tym, którym nie zawsze udało się zdobyć nagrodę) i życzę powodzenia w kolejnych konkursach. Ewelina Mytlewska – animator kultury 

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.