Święto biegaczy w Osieku nad Wisłą

2018-06-20

9 czerwca 2018 r. w Osieku nad Wisłą spotkali się fani ruchu biegowego oraz marszu Nordic Walking. Były trzy dystanse do wyboru: 10,5 km, półmaraton i maraton.

Zanim jednak dorośli rozpoczęli swoje zawody do startu stanęły dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Pokonali odpowiednio 300 m, 600 m i 1500 m.

Pomysłodawcą sportowych zmagań był 150 maraton Kazimierza Musiałowskiego mieszkańca Smogorzewca.

Podsumowując zmagania wszystkich uczestników biorących udział w biegach i marszu, wójt Andrzej Wieczyński, podkreślił, że sport wymaga poświeceń i ciągłej pracy, która doskonali zawodnika w każdej dyscyplinie, ale daje też dużo satysfakcji i radości. Zwieńczeniem trudnych chwil, przeciwności losu jest uśmiech uczestnika na mecie, który dodaje skrzydeł do dalszego biegania, z uśmiechem dodaje maratończyk Kazimierz Musiałowski.

Najlepszym podziękowaniem dla organizatorów i sponsorów niech będzie więc uśmiech uczestników.

Szerzej o maratonie w Osieku nad Wisłą na stronie www.maratonypolskie.pl oraz na www.obrowo.pl.

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.