ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W OSIEKU NAD WISŁĄ

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W OSIEKU NAD WISŁĄ
2016-11-16

Dnia, 11 listopada 2016r. w Osieku nad Wisłą świętowaliśmy wspólnie z mieszkańcami naszej gminy  (i nie tylko), 98.rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. OSIECKA GRUPA TEATRALNO – WOKALNA zaprezentowała program poetycko-muzyczny, pt. „Kocham, Cię Polsko”.  Połączyliśmy pokolenia, gdyż uroczystość przygotowały dzieci z Zespołu Szkół w Osieku nad Wisłą, młodzież z Gimnazjum w Obrowie,  uczniowie tutejszej Szkoły Muzycznej oraz dorośli.

Remiza strażacka w Osieku nad Wisłą wypełniona była po brzegi, co bardzo nas ucieszyło. Wspominaliśmy bohaterów, którzy zasłużyli się dla Polski od czasów najdawniejszych do współczesności. Publiczność miała okazję pośpiewać z nami pieśni patriotyczne, których teksty wyświetlane były na ekranie. Nie obyło się bez wzruszeń…

Dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie i uczcili ten, jakże ważny dla nas, Polaków, dzień.

Ewelina Mytlewska

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.