Święto szkoły

Święto szkoły
2016-06-02

W piątek 20 maja 2016 r. odbyła się uroczystość z okazji przypadającej w tym roku 85 rocznicy powstania szkoły i 35 rocznicy nadania imienia generała Jana Henryka Dąbrowskiego. Rozpoczęła ją msza św. w Kościele Parafialnym pod wezwaniem św. Wawrzyńca w Dobrzejewicach. Historię szkoły i jej zasługi dla lokalnego środowiska przedstawił jej absolwent – ks. prałat Janusz Gręźlikowski.

 Na obchody jubileuszu przybyli przedstawiciele kuratorium, władz samorządowych powiatu i gminy, byli dyrektorzy placówki, dyrektorzy szkół gminy Obrowo, emerytowani nauczyciele oraz pracownicy. Nie zabrakło też rodziców, absolwentów i sympatyków szkoły. Po mszy św. cała społeczność szkolna, rodzice i goście przeszli do hali sportowej, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Były gratulacje i życzenia dalszych sukcesów w pracy dydaktycznej i wychowawczej. Następnie uczniowie zaprezentowali sylwetkę patrona oraz epokę, w której żył w barwnej inscenizacji urozmaiconej tańcami w wykonaniu najmłodszych uczniów klas 0-III. Imprezą towarzyszącą był bal absolwentów.

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.