Szlachetne zdrowie

Szlachetne zdrowie
2016-06-27

5 czerwca  w świetlicy przy Urzędzie Gminy w Obrowie Fundacja TRYBIK  na czele z  Barbarą Mońko-Juraszek zorganizowała DZIEŃ DLA ZDROWIA, którego celem było propagowanie zdrowego stylu życia i umożliwienie skorzystania z bezpłatnych badań i porad.

Imprezę tę swoim patronatem objął wójt gmniny, pan Andrzej Wieczyński, który jest otwarty na współpracę z fundacją i sprawy dotyczące drugiego człowieka.

Gminny Ośrodek Kultury wspierał również nas w sprawach organizacyjnych i w zorganizowaniu poczęstunku, sfinansowanego z budżetu gminnego. Sekretarz gminy, pani Mirosława Kłosińska jako mieszkanka i przedstawicielka pana Wójta pełniła honory gospodarza i razem z Barbarą Mońko-Juraszek i Anną Strzelecką, kierownikiem GOK-u otworzyły spotkanie.

Do akcji przyłączyło się Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy FLANDRIA, partner Fundacji TRYBIK, dzięki któremu   społeczność lokalna mogła skorzystać z różnego rodzaju badań: podoskopowego badania stóp, pomiaru ciśnienia tętniczego krwi detektorem wykrywania migotania przedsionków, pomiaru poziomu glukozy i kwasu moczowego we krwi, pomiaru tkanki tłuszczowej i obliczenia BMI. Krew z paluszków pobierał ratownik medyczy – p. Paweł Liszcz.

Oprócz tych badań dużym powodzeniem cieszyły się punkty konsultacyjne.

Pan Leszek Baciók udzielał porad na temat redukcji wagi ciała, doboru diety, nadwagi u dzieci i aktywności fizycznej.

Pani Olga Kordowska, mgr kosmetologii, udzielała porad na temat prawidłowej pielęgnacji skóry twarzy w warunkach domowych, doboru kosmetyków oraz ewentualnych zabiegów profesjonalnych wykonywanych w gabinetach kosmetycznych.

Były też stoiska z kosmeceutykami, ziołami i przyprawami wspomagającymi trawienie.

Fundacja TRYBIK nagrodziła za dbanie o swoje zdrowie i rozlosowała wśród przybyłych  osób nagrody. W ręce szczęśliwców trafiły książki, biżuteria, maskotki i kosmetyki.

Dodatkową atrakcją był występ słowno-muzyczny państwa Danieli i Ryszarda Procherów na temat zdrowia i relacji damsko-męskich.

Impreza udała się, ponieważ sporo osób poddało się badaniom i skontrolowało stan swojego zdrowia, a o to własnie chodziło.Wprawdzie  były to głównie panie, ale i   kilku panów również zaszczyciło nas swoją obecnością. Pozostali na pewno oglądali mecz, ponieważ startowaliśmy o tej samej godzinie z naszą drużyną. Cieszymy się, że reprezentacja Polski wygrała, bo my również czujemy się wygrani! Nic cenniejszego od zdrowia nie ma!

Fundacja TRYBIK, na prośbę mieszkańców obiecała, że zorganizuje kolejne spotkania poświęcone zdrowiu. DO ZOBACZENIA!

Barbara Mońko-Juraszek

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.