"Toruń - moja Historia"

"Toruń - moja Historia"
2018-12-11

 ,,Toruń - moja Historia" to projekt edukacyjny, integrujący we wspólnym działaniu młodzież oraz seniorów. Wzięło w nim udział 8 seniorów związanych m. in. z fundacją Kamienica Inicjatyw oraz MOPR-em Podgórz w Toruniu. Pracowali razem z młodzieżą w wieku 15-18 lat ze szkół z Torunia i Obrowa. Utworzone zostały oddzielne zespoły (starsza osoba i dwójka młodych). Każdy z nich zajmował się indywidualną historią opowiedzianą przez seniora i szukał dla niej artystycznego wyrazu. Aby to osiągnąć, uczestnicy projektu brali udział w warsztatach literackich, radiowych i filmowych prowadzonych przez artystów i koordynatorów z ramienia ,,Baja…”.

Efektem wspólnej pracy jest instalacja, której oficjalne odsłonięcie nastąpiło 2 grudnia w sali konferencyjnej teatru. Składają się na nią plastyczne sylwetki odwzorowujące danego seniora oraz projekcja filmowa przedstawiająca etiudy aktorskie przygotowane przez wszystkie zespoły. Na instalację jest wstęp wolny. Można ją zwiedzać przez dwa miesiące. Projekt ,,Toruń – moja Historia” jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Uczestnicy projektu:

Osiecki Klub Kultury:

Szymon Spichalski , Ewelina  Mytlewska

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.