Trwają rozmowy w sprawie autobusu z Torunia do Obór

Trwają rozmowy w sprawie autobusu z Torunia do Obór
2020-10-23

Pętla autobusowa w Oborach jest już gotowa. Gmina odnowiła także wiatę przystankową. Wójt Wieczyński prowadzi rozmowy z przewoźnikami, którzy mogliby uruchomić kursy między Oborami a Toruniem.

Od sierpnia nasza gmina prowadzi rozmowy z Wydziałem Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Torunia oraz z gminą Lubicz na temat wydłużenia linii nr 23 Miejskiego Zakładu Komunikacji w Toruniu Sp. z o.o. z Kopanina do Obór. Odbyły się spotkania w tej sprawie oraz wspólny przejazd pełnowymiarowym autobusem MZK na tym odcinku. Podczas przejazdu wskazano miejsca, które należy poszerzyć lub przebudować. Gmina Obrowo, w porozumieniu z MZK, wybudowała pętlę i utwardziła drogę w Oborach. W uzgodnieniu z toruńskim przewoźnikiem nasza gmina przygotowała również projekt organizacji ruchu w rejonie pętli, który został zatwierdzony przez starostwo i policję.

- Niestety, na dziś wydaje się, że nie uda się wdrożyć planu uruchomienia autobusu MZK z Torunia do Obór z powodu braku środków w budżecie gminy Lubicz na przebudowę pętli w Kopaninie. Dodatkowo, oparliśmy się na ustnych uzgodnieniach, które teraz okazały się niewystarczające. Mamy jednak nadzieję, że w przyszłym roku władzom naszej sąsiedniej gminy uda się wygospodarować fundusze na realizację tego projektu, który służyć będzie przecież nie tylko mieszkańcom gminy Obrowomówi wójt Andrzej Wieczyński. - Aby jednak jak najszybciej zapewnić mieszkańcom Obór połączenie z Toruniem, prowadzę rozmowy z innymi przewoźnikami, których autobusy nie wymagają poszerzenia drogi w Kopaninie. O wyniku rozmów na pewno poinformuję naszych mieszkańców.

Przystanek odnowili panowie odpracowujący kary w Urzędzie Gminy Obrowo. Teren wokół wiaty został uprzątnięty i oczyszczony z chwastów.

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.