UCZNIOWIE GIMNAZJUM NR 2 DOBRZEJEWICACH NAJLEPSI!

UCZNIOWIE GIMNAZJUM NR 2 DOBRZEJEWICACH NAJLEPSI!
2017-03-15

Jak co roku uczniowie Gimnazjum nr 2 w Dobrzejewicach są najliczniejszą reprezentacją w Regionalnym Konkursie Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. Jednakże XIV edycja tego konkursu na długo zapisze się w pamięci. Dobrzejewice nie miały sobie równych. Gimnazjum nr 2 zdobyło wszystkie możliwe nagrody: dla najlepszych uczniów, dla najlepszej szkoły.

9 marca 2017 roku w Urzędzie Marszałkowskim odbył się XIV finał Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. Konkurs składał się z 3 etapów: szkolnego, rejonowego i regionalnego. Do 3 etapu zakwalifikowało się 24 uczniów z 12 szkół z całego województwa Kujawsko-Pomorskiego, w tym najliczniejsza grupa 8-rga uczniów z Gimnazjum nr 2 w Dobrzejewicach (Nikola Buller, Zuzanna Jankierska, Kamila Kaczmarkiewicz, Mikołaj Mareczko, Agata Podgórska, Aleksandra Wieczorek, Dominika Wielewiecka, Patryk Zieliński). Uczestnicy konkursu to uczniowie klas III gimnazjum, którzy walczyli o tytuł finalisty i laureata.

Warto podkreślić, że w tej wyjątkowej edycji konkursu wszyscy nasi uczniowie, biorący udział w finale zdobyli tytuł LAUREATA. W tym roku poprzeczka była bardzo wysoka, gdyż aby uzyskać tytuł laureata należało zdobyć co najmniej 90% poprawnych odpowiedzi, więc żeby ten próg osiągnąć uczniowie mogli zrobić tylko 2 błędy. Laureaci są zwolnieni z egzaminu gimnazjalnego, części humanistycznej (wos i historia). Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, iż nasi uczniowie zajęli pierwsze 3 miejsca i tym samym zdobyli nagrody finansowe:

Kamila Kaczmarkiewicz - I miejsce

Nikola Buller – II miejsce

Aleksandra Wieczorek – III miejsce.

Zadowolenie z wysokiego poziomu wiedzy uczniów z Gimnazjum nr 2 wyraził także Przewodniczący Sejmiku Województwa – p. Ryszard Bober: „Cieszymy się bardzo z sukcesów uczniów Gimnazjum w Dobrzejewicach, zwłaszcza że jest to szkoła, której uczniowie co roku z bardzo dobrymi wynikami startują w Regionalnym Konkursie Wiedzy o Samorządzie. Z całą pewnością tak zaangażowana i świadoma obywatelskich praw i obowiązków młodzież w przyszłości silnie wpłynie nie tylko na rozwój gminy Dobrzejewice, ale również całego regionu, a być może kraju. Jestem głęboko przekonany, że przynajmniej część uczniów biorących udział w Regionalnym Konkursie Wiedzy o Samorządzie w przyszłości spróbuje swoich sił w samorządzie lub nawet w parlamencie.”

Z racji tego, iż nasza szkoła JUŻ PO RAZ SZÓSTY z rzędu, miała najwięcej laureatów spośród wszystkich szkół biorących udział w konkursie otrzymała wspomnianą nagrodę rzeczową, która zostanie wręczona na SESJI SEJMIKU WOJEWÓDZTWA.

Uczniom i ich rodzicom SERDECZNIE GRATULUJEMY SUKCESU!!!

Do konkursu przygotowywała p. Agnieszka Koepke.

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.