VI Edycja biegów przełajowych „Razem do wolności”

2018-06-13

Szósta edycja biegu przełajowego ”Razem do wolności” realizowana w zakresie upowszechniania kultury fizycznej i sportu współfinansowana przez Wójta Gminy Obrowo Pana Andrzeja Wieczyńskiego, Starostę Toruńskiego Pana Mirosława Graczyka, Dyrektora ZS w Dobrzejewicach Pana Janusza Iwańskiego, a także przez WSKO ”Edukacja i Przyszłość” w Brąchnówku oraz UKS ”Florian” w Dobrzejewicach.

4 czerwca 2018 r. na terenie Zespołu Szkół w Dobrzejewicach odbyły się zawody sportowe o charakterze popularyzacji biegania. W zawodach wzięło udział ok. 250 uczestników w ośmiu kategoriach wiekowych z podziałem na płeć.

Oficjalnego otwarcia zawodów na obiekcie sportowym ”ORLIK” w Dobrzejewicach dokonał radny powiatowy i kierownik Referatu Rozwoju Gospodarczego Urzędu Gminy w Obrowie Pan Michał Ramlau oraz Dyrektor ZS w Dobrzejewicach Pan Janusz Iwański.

Zawody odbyły się w sportowej atmosferze przy ogromnym dopingu przybyłej publiczności, która zagrzewała zawodników do sportowej rywalizacji.

W trakcie zawodów do dyspozycji zawodników i zawodniczek były napoje chłodzące, kiełbaski z grilla oraz słodkości.

Uroczystego wręczenia nagród, pucharów, dyplomów oraz medali dokonali: Wójt Andrzej Wieczyński, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Toruńskiego i Sekretarz Urzędu Gminy Obrowo Mirosława Kłosińska oraz Dyrektor ZS w Dobrzejewicach Janusz Iwański.

Każdy uczestnik zawodów otrzymał upominek za wzorowy przykład upowszechniania kultury fizycznej i sportu, a także postawę ”fair play”.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali pamiątkowy dyplom, medal oraz nagrodę rzeczową. Szerzej o wynikach w poszczególnych kategoriach piszemy w aktualnościach na stronie www.obrowo.pl.

Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich osób, instytucji i firm, którzy pomogli w sfinansowaniu i organizacji wielu atrakcji dla wszystkich uczestników biegu i kibiców.

Bartłomiej Figurski


Opis osiągniętych rezultatów

Dla uczczenia patriotów  i ważnych dla Pomorza i Polski  , w tym dla uczczenia Dnia Wolności na pamiątkę wolnych wyborów przeprowadzane były biegi dla wszystkich pod hasłem : Razem do Wolności.

W imprezie sportowej wzięło udział około 250 zawodników  w 8  kategoriach wiekowych ; najliczniej reprezentowane były kategorie najmłodszych dziewcząt i chłopców , co bardzo cieszy organizatorów , że dzieci i młodzież garną się do biegania , ale nie zabrakło zainteresowania biegami wśród dorosłych.

W poszczególnych kategoriach zwyciężyli :

Przedszkole chłopcy:

 1. Wojtek Kwiatkowski
 2. Gniewosz Bukowski
 3. Oliwier Fras

Przedszkole dziewczęta:

 1. Łucja Błaszkiewicz
 2. Tosia Michalska
 3. Julka Rumińska

Zerówka chłopcy:

 1. Mikołaj Michalski
 2. Szymon Forkowski
 3. Adam Kwiatkowski

Zerówka dziewczęta:

 1. Jagoda Banasiak
 2. Katarzyna Zielińska
 3. Lena Suchora

SP klasy I-II chłopcy:

 1. Hubert Trzciński
 2. Michał Paurowski
 3. Franek Różycki

SP klasy I-II dziewczęta:

 1. Nadia Chmielewska
 2. Dorota Orłowska
 3. Maja Kowalska

SP klasy III-IV chłopcy:

 1. Mikołaj Popławski
 2. Jakub Kasiński
 3. Michał Lewandowski

SP klasy III-IV dziewczęta:

 1. Aleksandra Gregorowicz
 2. Kinga Wiśniewska
 3. Zosia Tomaszewska

SP klasy V-VI chłopcy:

 1. Szymon Wiśniewski
 2. Igor Wierzbowski
 3. Łukasz Paurowski

SP klasy V-VI dziewczęta:

 1. Martyna Nowakowska
 2. Wiktoria Trzcińska
 3. Marysia Piątkowska

SP klasy VII i II Gimnazjum chłopcy:

 1. Piotr Szpakowski
 2. Kuba Jabłoński
 3. Mateusz Krajewski

SP klasy VII i II Gimnazjum dziewczęta:

 1. Joanna Wiśniewska
 2. Karolina Lisicka
 3. Wiktoria Padykuła

Gimnazjum klasy III chłopcy:

 1. Mateusz Chojnacki
 2. Adrian Muchewicz
 3. Szymon Cieślik

Gimnazjum klasy III dziewczęta:

 1. Alicja Nurkowska
 2. Natalia Olszewska
 3. Lidka Puszakowska

 

OPEN:

 1. Mateusz Kamiński
 2. Wiktor Jaranowski
 3. Mateusz Kołaczyński

Impreza wzbudziła duże zainteresowanie i w ocenie uczestników i gości była bardzo udana. Partnerami wspierającymi organizację i przebieg imprezy był Wójt Gminy Obrowo Pan Andrzej Wieczyński , Starosta Toruński Pan Mirosław Graczyk, Dyrektor ZS w Dobrzejewicach Pan Janusz Iwański.

Organizacją zawodów zajęli się nauczyciele wychowania fizycznego z Zespołu Szkół w Dobrzejewicach. Wójt Gminy Obrowo Pan Andrzej Wieczyński  oraz Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Toruńskiego Pani Mirosława Kłosińska pogratulowała  zwycięzcom oraz organizatorom za uczczenie 29 rocznicy wolnych wyborów na sportowo. Zgromadzone rzesze uczestników w trakcie zorganizowanych biegów dowodzą , że impreza rekreacyjno-sportowa spotkała się z dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży. W każdej kategorii startowało kilku do kilkudziesięciu zawodników. Ciepłe słowa Wójta Gminy Obrowo Pana Andrzeja Wieczyńskiego oraz  Pani  Mirosławy Kłosińskiej do  uczestników o imprezie i serwowane pomysły na następną edycję są potwierdzeniem zapotrzebowania na bieganie dla rekreacji i zdrowia.        

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.