VI POWIATOWY KONKURS RECYTACJI WIERSZY

VI POWIATOWY KONKURS RECYTACJI WIERSZY
2017-04-06

Dnia, 29 marca 2017r. w Zespole Szkół w Gronowie odbył się VI POWIATOWY KONKURS RECYTACJI WIERSZY dla uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. W tym roku udaliśmy się w „Poetycką podróż z Adamem Mickiewiczem”. Gminę Obrowo reprezentowały uczennice Gimnazjum w Obrowie: Paulina Murawka i Klaudia Pokorzyńska, przygotowane przez panią Joannę Karczewską oraz Martyna Foksińska i Zuzanna Mytlewska przygotowane przez Ewelinę Mytlewską.

Przewodniczącą JURY była pani Barbara Rogalska, aktorka Teatru Lalek „Baj Pomorski” oraz pedagog teatralny, która przepięknie podsumowała konkurs. Podkreśliła sukces i dojrzałość wszystkich uczestników, którzy sięgnęli po trudną, ale jakże piękną poezję Adama Mickiewicza. Nie zabrakło uwag dotyczących pracy nad wierszem.

Podczas obrad JURY mieliśmy okazję obejrzeć spektakl, interpretację ballady, pt. „Lilije” Adama Mickiewicza, przygotowany przez polonistkę, panią Joannę Karczewską. Na scenie zaprezentowali się: Klaudia Pokorzyńska, Klaudia Łazińska, Paulina Murawka, Martyna Koźmińska, Jakub Mazur, Andrzej Amin, Mikołaj Młotkowski, Mateusz Stępniewski. Wielkie gratulacje dla nauczyciela oraz młodych aktorów za wspaniały występ! Wysłuchaliśmy również koncertu zdolnych wokalistek z Zespołu Szkół w Gronowie.

 Dwie uczennice Gimnazjum w Obrowie zdobyły ex aequo II MIEJSCE:

- Klaudia Pokorzyńska (Adam Mickiewicz „Lilije”)

- Zuzanna Mytlewska (Adam Mickiewicz „Pierwiosnek”)

Gratulacje dla organizatorów! Budujące jest to, że w dzisiejszym „zabieganym” świecie, młodzi ludzie sięgają po poezję.

Ewelina Mytlewska

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.