VII Powiatowy Konkurs Recytatorski

VII Powiatowy Konkurs Recytatorski
2018-04-23

 Żeby dobrze wyrecytować wiersz, trzeba go zrozumieć i tak przekazać to słuchaczom, żeby i oni zrozumieli utwór. Doskonale wiedzą to uczennice Szkoły Podstawowej z Oddziałami Gimnazjalnymi w Obrowie oraz uczeń Zespołu Szkół w Osieku nad Wisłą, którzy dnia, 12 kwietna wzięli udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim pn. Poetycka podróż z Polakami przez Polskę w setną rocznicę odzyskania niepodległości. Konkurs już po raz siódmy zorganizowany został w Zespole Szkół CKU w Gronowie i odbywał się pod patronatem Starosty Toruńskiego. W konkursowe szranki stanęło aż 8 uczennic szkoły w Obrowie; cztery przygotowywane przez Ewelinę Mytlewską w ramach działań Osieckiego Klubu Kultury, a cztery przez polonistkę Joannę Karczewską oraz najmłodszy z grupy, uczeń Zespołu Szkół w Osieku nad Wisłą. Wszyscy nasi reprezentanci wspaniale przygotowali wiersze, nie pozostawiając wątpliwości, że naprawdę rozumieją teksty i potrafią je tak zinterpretować, aby poruszyć publiczność. W Gronowie wystąpili: Wiktoria Cichoracka, Martyna Foksińska, Oliwia Kowalska, Julia Król, Zuzanna Mytlewska, Sara Orzeł, Marta Pietruszyńska, Klaudia Pokorzyńska i Maksymilian Mytlewski. Jury doceniło występ naszych recytatorek. Zuzia Mytlewska zdobyła Grand Prix - Puchar Starosty Powiatu Toruńskiego, Marta Pietruszyńska I miejsce, a Martyna Foksińska II. Warto wspomnieć, że w konkursie występowało 56 uczestników z 16. szkół podstawowych i gimnazjów woj. kuj.-pom., w tym z: Grębocina, Obrowa, Zelgna, Młyńca I, Brzozówki, Czernikowa, Pluskowęsów, Dobrzejewic, Osieka nad Wisłą, Chełmży, Gronowa, Mazowsza, Ostrowitego Rypińskiego, Torunia i Kończewic. Rywalizacja była ogromna, a poziom wielu recytacji naprawdę wspaniały. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy – to była prawdziwa uczta dla ducha.

 

Joanna Karczewska, Ewelina Mytlewska

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.