W dworku w Zębowie wykonano już docieplenie

W dworku w Zębowie wykonano już docieplenie
2020-04-24

Trwa termomodernizacja i przebudowa dworku w Zębowie. Docieplono już prawie cały obiekt, wykonawca wkrótce rozpocznie montaż nowych okien.

Bez przeszkód postępują prace na budowie w dworku w Zębowie. Wykonawca – firma Sol-Bet z Sierpca – wykonał już prace termomodernizacyjne na niemal na całym obiekcie. Wkrótce rozpocznie się wymiana okien. – Czekamy na dostawę nowych drewnianych okien, które będą stylizowane na zabytkowe. Ich wygląd, a zwłaszcza detale architektoniczne, ustalaliśmy z konserwator zabytków. W ciągu dwóch – trzech tygodni okna dojadą na budowę i będziemy mogli rozpocząć ich wymianę. Po wstawieniu nowych okien będziemy wykonywać glify i wspomniane detale architektonicznewyjaśnia Damian Frymarkiewicz, kierownik robót.

W ramach prac wymieniona będzie również instalacja ciepłego ogrzewania i źródła ciepła, zmieni się sposób przygotowania ciepłej wody z lokalnego elektrycznego na centralny z pompy ciepła, ocieplony zostanie strop nad piwnicą, dach i strop pod wieżą.

- Zakres rzeczowy inwestycji obejmuje też renowację historycznych drzwi wejściowych z przeszkleniem nad drzwiami, renowację wieży, prace budowalne wewnątrz budynku i instalację oświetlenia ogólnego i ewakuacyjnego dodaje wójt Wieczyński. – Dodatkowo wyburzona zostanie brama garażowa, wyremontowany zjazd do garażu oraz balustrada.

Prace mają zakończyć się w połowie lipca 2021 roku.

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.