W Kawęczynie i Szembekowie powstaną nowe drogi asfaltowe

W Kawęczynie i Szembekowie powstaną nowe drogi asfaltowe
2020-10-01

Gmina rozstrzygnęła przetarg na przebudowę dróg w Kawęczynie i Szembekowie. Prace mają się zakończyć w lipcu 2021 roku. Inwestycje pochłoną 1 mln 700 tys. złotych.

Wkrótce ruszy przebudowa dwóch gminnych dróg. W Szembekowie przebudowana zostanie droga gminna 101008C na odcinku od 988 m do 1892 m, tj. druga część ulicy Osiedlowej oraz ulica Lipowa. W Kawęczynie nową nawierzchnię zyska droga gminna nr 101013c na odcinku od 959 metra do 1742 m.

Przebudowa drogi gminnej nr 101008c w Szembekowie obejmuje ­rozbiórkę nawierzchni, frezowanie, wykop pod poszerzenia, rozbudowę jezdni, która będzie mieć asfaltową nawierzchnię. Wykonane zostaną chodniki, pobocza, indywidualne zjazdy na posesje oraz zatoczki autobusowe. Przy przejściach dla pieszych posadowione zostaną aktywne znaki drogowe, zasilane baterią słoneczną. Przejścia będą doświetlone. Wykonawca ustawi znaki informujące o przejeździe kolejowym i wprowadzi oznakowanie poziome w rejonie przystanków autobusowych.

Zakres prac przy przebudowie drogi nr 101013c w Kawęczynie jest podobny. Obejmuje: rozbudowę jezdni, która zyska asfaltową nawierzchnię, wykonanie chodników, poboczy oraz indywidualnych zjazdów na posesje. Powstaną zatoki autobusowe i doświetlone przejścia dla pieszych. Przy przejściach znajdą się aktywne, migające światłami, znaki drogowe, ustawione będą znaki informujące o przejeździe kolejowym oraz wprowadzone zostanie oznakowanie poziome w pobliżu przystanków autobusowych.

Do przetargu przystąpiły cztery firmy. Najtańszą ofertę złożył Zakład Drogowo Budowlany Rogowo sp. z o.o. sp. komandytowa z Lubicza, który wykona zamówienie za kwotę 1 669 577,40 zł. Zgodnie z podpisaną umową prace mają się zakończyć w lipcu 2021 roku.

Inwestycja jest dofinansowana z Funduszu Dróg Samorządowych.

Przebudowywany fragment w Szembekowie

Przebudowywany fragment w Kawęczynie

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.