W TROSCE O ZDROWIE ... w OBROWIE

W TROSCE O ZDROWIE ... w OBROWIE
2017-06-21

Zgodnie z obietnicą, złożoną rok temu, Fundacja TRYBIK przy wsparciu Gminnego Ośrodka Kultury i Władz Gminy Obrowo, 19 czerwca w świetlicy przy Urzędzie Gminy zorganizowała DZIEŃ DLA ZDROWIA, którego celem było propagowanie zdrowego stylu życia i umożliwienie skorzystania z bezpłatnych badań i porad.

Honory gospodarza imprezy pełniła prezes Fundacji TRYBIK, Barbara Mońko-Juraszek, która to zachęcała nie tylko do badań, ale też do poczęstunku sfinansowanego z budżetu gminnego.

Idąc za przykładem Sekretarz Gminy, Pani Mirosławy Kłosińskiej, przebadało się sporo pracowników Urzędu Gminy i okolicznych mieszkańców.  Skorzystali oni z różnego rodzaju badań: podoskopowego badania stóp, pomiaru ciśnienia tętniczego krwi detektorem wykrywania migotania przedsionków, pomiaru poziomu glukozy i kwasu moczowego we krwi, pomiaru tkanki tłuszczowej i obliczenia BMI. Orszak kolejkowy zamknęła kierownik GOK, p. Anna Strzelecka.

Krew z paluszków (bezboleśnie) pobierała pielęgniarka z Ośrodka Zdrowia w Dobrzejewicach, pani Małgorzata Górzyńska.

Na chętnych czekali również specjaliści: kosmetolog, p. Olga Kordowska i trener personalny, p. Leszek Baciók.

Powodzeniem cieszył się równiież kącik z ziołami i przyprawami, wspomagającymi trawienie.

Udało nam się zaprosić do współpracy firmę badającą słuch, a część z przybyłych osób skorzystała z tej możliwości. Nie zabrakło przy tym żartów na temat wybiórczości treści, które chcą usłyszeć nasze uszy. Obyśmy nie byli głusi na potrzeby innych.

Akcja udała się, sporo osób poddało się badaniom i skontrolowało stan swojego zdrowia, a o to własnie chodziło.Wprawdzie  były to głównie panie, ale i   kilku panów odważnie podeszło do tematu. Pamiętajmy, że nie ma nic cenniejszego od zdrowia! Głosił o tym w swoich fraszkach Jan Kochanowski, pisząc: "Szlachetne zdrowie ..." A my mówimy: DO ZOBACZENIA ZA ROK!

 

Barbara Mońko-Juraszek

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.