WARSZTATY MUZYCZNE DLA DZIECI – ŁÓDŹ 2016 r.

WARSZTATY MUZYCZNE DLA DZIECI – ŁÓDŹ 2016 r.
2016-09-28

W sobotę, dnia 24.09.2016r. grupa 19 dzieci z  Osieka nad Wisłą i okolic (w tym uczniowie Publicznej Szkoły Muzycznej I Stopnia) z 2 opiekunami: Renata Kwiatkowską i Eweliną Mytlewską, wyjechała wczesnym rankiem do Łodzi na WARSZTATY MUZYCZNE,  prowadzone przez zespół MOCNI W DUCHU.

Na podobnych warsztatach (3-dniowych), w lutym była grupa młodzieży. Te, dla dzieci w wieku 7-12 lat, są jednodniowe. Na zajęcia zgłosiło się ponad  600 uczestników z całej Polski. Trzeba przyznać, że organizacja była perfekcyjna. Dzieci podzielono na grupy wiekowe. Wszystko dokładnie zaplanowano.  Zajęcia odbywały się w salach, w kościele oraz na świeżym powietrzu. Przygotowano dla dzieci warsztaty wokalne, instrumentalne oraz taneczne, prowadzone przez PROFESJONALISTÓW.  Nasze pociechy brały udział  w wokalnych, podczas których nauczyły się 4 piosenek. Poznały również ćwiczenia na prawidłową dykcję oraz emisję głosu. Odbyły się IV bloki warsztatowe. Oprócz tego,  dzieci obejrzały w sali teatralnej  krótki spektakl taneczny.  Miały również okazję „spróbować” tańca z flagami, co bardzo im przypadło do gustu. Jeżeli chodzi  o obiad, to myślę, że smakował wszystkim, gdyż zaserwowano PIZZĘ.

Ostatnim punktem warsztatów była prezentacja wszystkich grup. Dzieci „pokazały”, czego nauczyły się na zajęciach. Usłyszeliśmy sekcję smyczkową, perkusyjną, gitarową, taneczną oraz wokalną. Dzień był bardzo intensywny, ale dzieci wracały  do domu zadowolone oraz pełne pozytywnych wrażeń. „Królowała” radość oraz entuzjazm.

SERDECZNE PODZIĘKOWANIA, w imieniu dzieci i ich rodziców, kieruję do PANA WÓJTA, Andrzeja Wieczyńskiego oraz PANI SEKRETARZ, Mirosławy Kłosińskiej za zapewnienie transportu w obie strony.

Ewelina Mytlewska – animator kulturya

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.