Wigilia dla osób samotnych, starszych i niepełnosprawnych

Wigilia dla osób samotnych, starszych i niepełnosprawnych
2019-12-19

Co roku, w okresie świątecznym pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Obrowie przygotowują wigilię dla osób samotnych, starszych i niepełnosprawnych.

Już od kilku lat mamy przyjemność obchodzić to spotkanie w Zajeździe Rytkówka w Obrowie. W tym roku również, dzięki uprzejmości Państwa Katarzyny i Roberta Rytke wigilia odbyła się w tym pięknym miejscu. Dla uczestników przygotowano stół wigilijny, na którym znalazło się wiele potraw. Przepyszny barszcz, pierogi, ryby oraz inne przysmaki przypadły do gustu wszystkim uczestnikom i gościom. Ten dzień był dla nich dniem wyjątkowym, mogli w świątecznej atmosferze podzielić się opłatkiem, złożyć sobie życzenia i wspólnie świętować Boże Narodzenie. Podczas uroczystości Wójt Gminy Obrowo Pan Andrzej Wieczyński oraz proboszcz ks. Prof. Tadeusz Lewandowski łamiąc się opłatkiem złożyli mieszkańcom życzenia świąteczne. Obecni byli również przedstawiciele Rady Gminy Przewodniczący Pan Roman Skórski, Wiceprzewodniczący Pani Alicja Tarkowska i Wiesław Popławski oraz Radny Pan Jan Marcinkowski przedstawiciel Komisji Rady Gminy Do Spraw Zdrowia, Kultury, Oświaty, Spraw Społecznych i Bezrobocia.

 Spotkanie uświetnił wokalny występ dzieci z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Obrowie pod opieką Pana Janusza Lewandowskiego. Wolontariusze tejże szkoły, pod kierownictwem Pani Agnieszki Pankowskiej przygotowali piękne prace w postaci własnoręcznie wykonanych kartek świątecznych, które osobiście wręczyli seniorom. Jasełka i tradycyjne kolędy zaprezentował Klub Seniora SAMI SWOI z Obrowa pod kierownictwem Pana Grzegorza Filuta, wprowadziły wszystkich w świąteczny i radosny czas Bożego Narodzenia. Wszystkim uczestnikom spotkania zostały wręczone przez pracowników socjalnych „PUDEŁKA ŻYCIA” skierowane do osób starszych, schorowanych oraz samotnych. Jego celem jest pomoc w sytuacji, gdy służby medyczne muszą szybko reagować, a brak kontaktu z człowiekiem będącym np. po wylewie czy udarze może dramatycznie opóźnić akcję.

Dziękujemy za przekazanie środków na zakup słodyczy i owoców na wigilijny stół Polskiemu Komitetowi Pomocy Społecznej w Obrowie oraz od sponsorów: Banku Spółdzielczemu w Grębocinie oraz Farm Puls Apteki Dobrzejewice.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzę wszystkim zdrowia i wszelkiej pomyślności, aby w naszym życiu światło Gwiazdy Betlejemskiej rozpraszało ciemności, a dobro zawsze zwyciężało zło.

Renata Kwiatkowska
p.o. Kierownika GOPS

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.