Wizyta dzieci z Rygi w Obrowie

Wizyta dzieci z Rygi w Obrowie
2018-06-14

W dniu 7 czerwca 2018 r. gościliśmy w Szkole Podstawowej w Obrowie grupę 25 dzieci wraz z opiekunami i nauczycielami z polskiej szkoły w Rydze na Łotwie.

Dzieci Polaków mieszkających na Łotwie uczą się m. in. języka polskiego w Polskiej Średniej Szkole Ogólnokształcącej im. Ity Kozakiewicz w Rydze. Z inicjatywy Ity Kozakiewicz, polsko – łotewskiej działaczki społecznej i politycznej, powstało w 1989 r. Polskie Towarzystwo Kulturalne i nadzieja na odrodzenie się polskiej oświaty na Łotwie, po czasach okupacji ZSRR i III Rzeszy, kiedy to polskie szkoły zostały zamykane.

Czwartoklasistów z Łotwy przywitał Wójt Gminy Obrowo Andrzej Wieczyński i Dyrektor SP w Obrowie Artur Affelt oraz kierownik referatu organizacyjno-oświatowego UG Obrowo Marzena Słupczewska.

Po pysznym obiedzie, przygotowanym przez panie kucharki z obrowskiej szkoły, dzieci
i opiekunowie dowiedziały się od nauczyciela historii Macieja Bandrowskiego ważnych informacji o gminie Obrowo i o zabytkach występujących na terenie całej Ziemi Dobrzyńskiej. Następnie cała delegacja z Łotwy otrzymała gminne gadżety reklamowe i kilka książek o gminie Obrowo, z których wszyscy się bardzo ucieszyli, a zwłaszcza Pani Jadwiga nauczycielka języka polskiego, pracująca w polskiej szkole w Rydze.    

Marzena Słupczewska

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.