Wizyta nauczycieli ze Szwecji

Wizyta nauczycieli ze Szwecji
2017-03-06

W piątek - 3 marca 2017 roku Zespół Szkół w Dobrzejewicach odwiedziło dwóch nauczycieli z Ängelholm w Szwecji: Elvin Smajic i Stefan Nilssen. Spotkali się oni z dyrektorem szkoły - Panem Januszem Iwańskim oraz uczniami naszej szkoły. Podczas spotkania opowiedzieli o funkcjonowaniu ich szkoły, systemie edukacji w ich kraju. Uczniowie mieli okazję zadać gościom pytania dotyczące interesujących ich zagadnień.

Głównym powodem wizyty gości ze Szwecji były przygotowania do realizacji dwóch wspólnych projektów.  Celem pierwszego z nich (Erasmus+ KA1) jest obserwacja pracy nauczycieli w różnych szkołach europejskich. ZS w Dobrzejewicach został wybrany do udziału w tym programie ze względu na wysokie wyniki polskich uczniów w testach PISA oraz bardzo dobre wyniki uczniów tej placówki. Drugi projekt (Erasmus+ KA2) zakłada doskonalenie kluczowych umiejętności uczniów oraz wypracowanie skutecznych metod nauczania poprzez połączenie tradycyjnych i nowoczesnych technik.

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.