Wizyta uczniów w Bułgarii

Wizyta uczniów w Bułgarii
2018-12-20

Zgodnie z założeniami kolejnej edycji „Erasmus +” pod hasłem „Dziel się przyjaźnią” SP im. Mikołaja Kopernika z Łążyna II zawitała do Hadżdimowa w Bułgarii.

Czas spędzony w bułgarskiej szkole był bardzo pracowity i owocny. Uczniowie uczestniczyli w różnych rodzajach gier i zabaw towarzyskich oraz wzięli udział w warsztatach plastycznych. Podczas kilkudniowego pobytu mogli poznać i posmakować tradycyjne potrawy bułgarskie. Podziwiali również piękne widoki. Zwiedzali Monastyr Rilski, Bansko i Błagojewgrod. Monastyr Rilski usytuowany jest w kotlinie górskiego masywu Rita. Jest symbolem odrodzenia narodowego w XVIII i XVIX wieku.

Jednak nasza podróż do Bułgarii nie skończyła się. Tak naprawdę pozostała w naszych głowach i sercach. Poznaliśmy fantastycznych ludzi – uczniów i nauczycieli z różnych stron Europy. Mieliśmy okazję poznać ich z bliska, porozmawiać z nimi, wspólnie bawić się, pracować, podróżować, spędzić ze sobą kilka dni. To były niezapomniane chwile. Już wiosną spotkamy się z naszymi przyjaciółmi w Macedonii.

Hanna Kłosowska

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.