„Wychowanie przez czytanie – z książką w świat wartości”

„Wychowanie przez czytanie – z książką w świat wartości”
2018-01-31

Rok szkolny 2017/2018 został ogłoszony Rokiem Wartości Moralnych, dlatego uczniowie klas VI i VII Zespołu Szkół w Brzozówce wzięli udział w ogólnopolskim programie „Wychowanie przez czytanie – z książką w świat wartości”, organizowanym przez Fundację "ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom". Na lekcjach języka polskiego omówili istotne skutki stosowania bądź zaniechania poszczególnych wartości moralnych, czytali opowiadania z tomu „Gorzka czekolada”, stworzyli film i plakaty prezentujące: życzliwość, odwagę, wolność i sprawiedliwość. Zajęcia przypomniały wszystkim, że: „Telefon może się zepsuć. Ubranie, wyjdzie kiedyś z mody. Pieniądze mogą stracić swoją wartość. Prawda, szacunek, przyjaźń, godność i dobro - zawsze były i będą bardzo ważne. To one nadają sens wszystkiemu co robimy”.

A. Orent

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.