Wyjazd do Opery Nova w Bydgoszczy

Wyjazd do Opery Nova w Bydgoszczy
2019-01-09
Zapraszamy na wyjazd do Opery Nova w Bydgoszczy na operetkę "Zemsta nietoperza", 10 marca 2019r. Wyjazd o godz. 16. Powrót ok. godz. 22.
BILETY: 40zł.
KONTAKT: Ewelina Mytlewska, tel. 697083076
Operetka w trzech aktach
Kompozytor: Johann Strauss (1825-1899)
Data premiery: 1995-10-16
Czas trwania: 3 godz., w tym dwie przerwy
 
 
„Zemsta nietoperza” Straussa uchodzi za operetkę wzorcową dla swego gatunku i zawiera co najmniej dwa komponenty, które czynią z niej arcydzieło. Po pierwsze- wspaniałą muzykę : walce, polki  i arie, przed którymi drżą śpiewacy, gdyż wymagają wielkiej rozpiętości głosu.To z tej operetki pochodzi m.in. słynny „czardasz Rozalindy”, aria Adeli „ze śmiechem”i cudowna uwertura , która wprost porywa do tańca. Po drugie- dowcipne i intrygujące libretto, łączące paryską frywolność literackiego pierwowzoru, pełną wdzięku i elegancji komedię salonową i wiedeńską krotochwilę. Geniusz Straussa połączył to harmonijnie, wplatając do II aktu scenę balu u księcia Gigi.
 
 

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.