Wyjazd wakacyjny dzieci i młodzieży z parafii NSPJ w Osieku

2019-07-10

Już po raz trzeci został zorganizowany wyjazd wakacyjny dla ministrantów i scholii z parafii NSPJ w Osieku nad Wisłą. Inicjatorem wycieczki jest ks. proboszcz Rafał Bogus. Celem pierwszego wyjazdu, trzy lata temu, było Trójmiasto. Kolejna wyprawa to Tatry, okolice Zakopanego.

 W tym roku, 62-osobowa grupa dzieci i młodzieży w wieku 5-16 lat udała się na Mazury do Mikołajek w terminie 24-27 czerwca. W ciągu tych 4 dni na uczestników wycieczki czekały różne atrakcje. Pierwszego dnia zwiedziliśmy Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej, następnie zakwaterowaliśmy się w pięknym miejscu w Mikołajkach. Kolejny dzień to rejs statkiem po jeziorze Mikołajki oraz Śniardwy. Każdego dnia dzieci wspaniale integrowały się, bawiąc się wspólnie na łonie natury. Jedną z atrakcji był również pobyt w Aquaparku w hotelu „Gołębiewski” w Mikołajkach. Wspaniałym pomysłem okazał się spływ łodziami, krystalicznie czystą rzeką Krutynią, podczas którego obserwowaliśmy piękno przyrody. Wieczorem przygotowane zostało ognisko. Ostatniego dnia udaliśmy się do Świętej Lipki, gdzie w Sanktuarium Maryjnym byliśmy słuchaczami wyjątkowego koncertu organowego. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Brodnicy i zwiedziliśmy bardzo ciekawe muzeum przyrodnicze. Dzieci wróciły do Osieka nad Wisłą pełne pozytywnych wrażeń.

Dziękujemy bardzo opiekunom: ks. Rafałowi Bogusowi, Aleksandrze Olszewskiej, Marcinowi Kowalkowskiemu oraz Andrzejowi Mytlewskiemu. Podziękowanie kierujemy również do kierowców: Pana Mirosława z firmy MIXS oraz Pana Krystiana z transportu gminnego.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które wsparły nasz wyjazd podczas kolędy oraz podczas sprzedaży ciast.

Wyrazy wdzięczności kierujemy do Pana Wójta Andrzeja Wieczyńskiego oraz Pani Kierownik GOK Anny Strzeleckiej za wsparcie finansowe naszego wyjazdu.

Ewelina Mytlewska

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.