Wyniki konkursu pt. Najpiękniejsza Szopka Bożonarodzeniowa

 Wyniki konkursu pt. Najpiękniejsza Szopka Bożonarodzeniowa
2019-12-20

Boże Narodzenie to jedno z najważniejszych i najpiękniejszych świąt w roku. Obok wymowy religijnej, posiada ogromny wymiar rodzinny. Jedną z tradycji tych świąt, która w szczególny sposób wpisała się w świąteczny klimat jest budowa szopek. Tradycja szopek bożonarodzeniowych zapoczątkowana została przez św. Franciszka z Asyżu. Są one niezbędnym elementem Bożego Narodzenia. Od samego początku otoczona szczególną czcią chrześcijan jest miejscem narodzin Chrystusa. Buduje się je w kościołach, zdobią nasze domy, nie rozstają się z nimi kolędnicy.

Autorzy szopek wykazali się niezwykłą pomysłowością, zarówno odnośnie formy szopki, jak również wykorzystanego do jej budowy materiału: drewna, papieru, włóczki, masy solnej, szyszek, mchu i kory. Jury ocieniało między innymi: pomysłowość, estetykę pracy oraz trwałość konstrukcji, walory plastyczne (kompozycja, kolorystyka), oryginalne ujęcie tematu, nawiązanie do tradycji, ogólne wrażenie artystyczne, dobór i wykorzystanie materiałów, wkład pracy.

11 grudnia 2019 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Obrowie zebrała się komisja konkursowa, która oceniła prace zgłoszone na konkurs. W konkursie wzięło udział 8 szopek wykonanych przez dzieci pod opieką dorosłych.

Lista nagrodzonych przedstawia się następująco:

I miejsce – Amelia Stefańska ZS w Osieku nad Wisłą

II miejsce – Adam Janicki SP w Zębowie

II miejsce – Maja Nikleniewicz SP w Zębowie

III miejsce – Tamara Błahyj ZS w Osieku nad Wisłą

Wyróżnienie:

Natasza Urbańska – ZS w Osieku nad Wisłą

Nagrody zostały wręczone laureatom  18 grudnia 2019 r.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy twórczych pomysłów przy okazji innych konkursów organizowanych przez GOK.

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.