XII FESTIWAL TWÓRCZOŚCI LUDOWEJ IM. EDWARDA NOWAKA

XII FESTIWAL TWÓRCZOŚCI LUDOWEJ IM. EDWARDA NOWAKA
2016-06-07

Dnia, 25.05.2016r. uczniowie Zespołu Szkół w Osieku nad Wisłą reprezentowali swoją placówkę na XII FESTIWALU TWÓRCZOŚCI LUDOWEJ IM. EDWARDA NOWAKA w Dobrzejewicach. Ideą tej imprezy jest ocalenie od zapomnienia naszej, jakże bogatej, kultury ludowej. Na festiwal przyjechali artyści z całego powiatu toruńskiego i chełmińskiego. Zaprezentowali się seniorzy, młodzież oraz dzieci z regionalnych szkół: zespoły wokalne, instrumentalne oraz taneczne.

Można było również podziwiać rękodzieła ludowe: rzeźby, malarstwo, wikliniarstwo, koronkarstwo, hafty, itp.

Dzieci z Osieka nad Wisłą, z klasy I c, pod kierunkiem pani Ewy Ratajczak przygotowały dwa tańce ludowe. Klasa II c zaprezentowała się jako zespół instrumentalno-wokalny. Dzieci zaśpiewały piosenkę o Osieku nad Wisłą na melodię „Czerwone jabłuszko”, promując w ten sposób swą małą ojczyznę. Przy okazji dowiedziały się, jak wygląda strój regionalny ZIEMII DOBRZYŃSKIEJ. Młodych artystów do występu przygotowała wychowawczyni, pani Aneta Kamińska oraz Ewelina Mytlewska. Dziękujemy za pomoc muzykom: panu Jarosławowi Kamińskiemu, pani Marcie Wroniszewskiej, pani Katarzynie Gołomskiej - Kaczmarek oraz pani Agnieszce Pleskot, która uszyła stroje dla dziewczynek.

Dzięki takim festiwalom, dawna kultura polskiej wsi ma szansę na przetrwanie.

Ewelina Mytlewska – animator kultury

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.