XII KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK W OSIEKU NAD WISŁĄ

XII KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK W OSIEKU NAD WISŁĄ
2016-02-03

W niedzielę 31 stycznia w kościele parafialnym pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Osieku nad Wisłą odbył się już XII koncert Kolęd i Pastorałek.

Tradycją stało się coroczne kolędowanie, gdzie mieszkańcy Osieka i okolic mieli okazję mile spędzić niedzielne popołudnie. Wspaniała rodzinna atmosfera, niezwykłe doznania artystyczne, których dostarczyli nam wykonawcy m.in. soliści operowi  Wojciech Dyngosz- baryton, Maciej Musiał - tenor, Sławomir Kowalewski - baryton oraz 12 osobowy zespół złożony w większości z muzyków Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej „Capella Ex Silva”. W czasie dwugodzinnego koncertu prowadzonego przez  pana Jacka Bieszczyńskiego można było wysłuchać kolęd i pastorałek, tych tradycyjnych jak i współczesnych. Na scenie nie zabrakło kolęd  w wykonaniu znanych „rodzimych” artystów czyli Ryszarda Cąbrowskiego, Karoliny Orzeł, Danuty Molenda, Julii Kochanowskiej. Osieckiej Grupy Wokalnej składającej się  z mieszkańców Osieka i okolic oraz tych najmłodszych 19 osobowej Osieckiej Scholii Parafialnej dziecięco – młodzieżowego zespołu wokalnego prowadzonego przez panią Ewelinę Mytlewską. Opracowanie muzyczne, aranżacje i instrumentacje utworów przygotował pan Waldemar Urbański. 
Na zakończenie szczególne podziękowania dla artystów i organizatorów koncertu pana wójta Andrzeja Wieczyńskiego oraz ks. Andrzeja Prokopowicza.

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.