XIII Festiwal Twórczości Ludowej im. E. Nowaka

XIII Festiwal Twórczości Ludowej  im. E. Nowaka
2017-06-14

To już trzynasty raz! Festiwal Twórczości Ludowej im. Edwarda Nowaka jest organizowany w Zespole Szkół w Dobrzejewicach już od 13 lat. Od tylu już lat na scenie pojawiają się barwne zespoły ludowe, które współtworzą kulturę regionu oraz uczniowie ze szkół naszej gminy. Melodie ludowe towarzyszyły społecznościom wiejskim od wieków. Warto dbać o to, by przetrwały i zostały przekazane kolejnym pokoleniom.

W tym roku na zaproszenie dyrektora Janusza Iwańskiego do ZS w Dobrzejewicach przybyli: Kapela Ludowa im. Kamińskich, Kawęczynianki, chóry: Klubu Seniora z Grębocina, Pokolenia, Klubu Seniora w Obrowie, Orkiestra Dęta z Dobrzejewic Nie zabrakło też uczniów szkół z Ciechocina, Elgiszewa, Brzozówki, Osieka oraz Dobrzejewic.

Tradycyjnie już można też było obejrzeć wystawy rękodzieła ludowego z Brzozówki, Łążyna oraz środowiskowego Domu Samopomocy w Osieku.

Gośćmi wydarzenia byli: Maria Mazurkiewicz - Wicekurator Oświaty, Tomasz Zakrzewski - Przewodniczący Rady Powiatu Toruńskiego, Mirosława Kłosińska - Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Toruńskiego, Joanna Faleńska - Skarbnik Gminy Obrowo, Mirosław Nawrotek - Członek Zarządu Powiatu Toruńskiego, Michał Ramlau - Radny Powiatu Toruńskiego, Jerzy Wiśniewski - Przewodniczący Komisji Międzyzakładowej Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" w Toruniu.

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.