XIX DNI KUKURYDZY WOJEWÓDZTW MAZOWIECKIEGO I ŁÓDZKIEGO

2017-08-23

Organizatorzy XIX Dni Kukurydzy woj. Mazowieckiego i Łódzkiego oraz Ogólnopolskiej Prezentacji Odmian Kukurydzy zapraszają Państwa na imprezę, która odbędzie się 1 października 2017 r. Skrzelew gm. Teresin pow. Sochaczew początek o godz. 9,00 o godz. 11,00 oficjalne otwarcie Organizacja Dni Kukurydzy ma swoją długą tradycję jak też ukształtowany wizerunek.

Szybko rosnąca liczba patronów, wystawców i zwiedzających najlepiej świadczy o celowości jej organizowania. Tym bardziej, że początki intensywnej uprawy kukurydzy na tym terenie sięgają lat 80 – tych ubiegłego stulecia.

W programie przewidziane jest między innymi:

godz. 9.00 - rozpoczęcie imprezy

zbiór z poletek demonstracyjnych odmian kukurydzy na ziarno i kiszonkę,

  • prezentacja poletek herbicydowych i nawozowych,
  • prezentacja firm branżowych z zakresu produkcji rolniczej,
  • wystawa sprzętu rolniczego

godz. 10.00 pokaz użytkowania maszyn rolniczych,

  • kiermasz drzewek owocowych i roślin ozdobnych,
  • wiele atrakcji kulturalno-rozrywkowych,
  • konkursy dla uczestników imprezy z nagrodami.
  • konkurs wiedzy rolniczej dla uczniów szkół rolniczych.

godz. 11.00 - oficjalne otwarcie i powitanie gości

godz. 12.30 drugi pokaz użytkowania maszyn rolniczych

godz. 13.00 - rozstrzygnięcie konkursów – wręczanie pucharów i nagród

Będą konkursy z ciekawymi nagrodami, występy zespołów folklorystycznych i młodzieżowych. Dni Kukurydzy z założenia odbywają się na terenie otwartym, co nie ogranicza wystawcom miejsca do swojej prezentacji, a ponadto ułatwia nawiązanie kontaktów miedzy producentem czy dealerem a klientem. W naszej imprezie, co roku uczestniczy ponad 150 wystawców, a liczba zwiedzających rolników wynosi od 8 do 10 tys.

Charakter imprezy jest o zasięgu ogólnokrajowym.

Prezentowane będą poletka demonstracyjne obok pól produkcyjnych oraz maszyny do zbioru i uprawy kukurydzy, rozwiązania z zakresu precyzyjnego rolnictwa czy nawigacji. Dla wielu zainteresowanych rolników jest to wyjątkowa okazja do porównania upraw różnych odmian, a jest ich prawie 100. Porównania jakości pracy poszczególnych maszyn, czy różnych procesów technologicznych.

Będzie, więc możliwość nie tylko do zapoznania się z najnowocześniejszymi rozwiązaniami, ale też do wymiany informacji pomiędzy uczestnikami.

Zdobyta wiedza zaowocuje z pewnością nowymi technologiami i praktycznym ich wykorzystaniem w gospodarstwach rolnych.

Zapraszani są jak zawsze wspaniali goście między innymi Ambasador Ambasady Meksyku, Argentyny, USA.

Patronat na imprezą objęli

Minister Rolnictwa, Agencje z otoczenia rolnictwa, Marszałkowie i Starostowie.

W skład komitetu organizacyjnego wchodzi wiele znaczących instytucji pracujących na rzecz rolnictwa.

Na tę okoliczność wydana będzie również gazeta okolicznościowa, w której znajdą się informacje na temat firm wystawienniczych jak i kukurydzy, która - jest w tym dniu najważniejsza.

Mamy również stronę www.kukurydza.home.pl

Jeszcze raz serdecznie państwa zapraszamy na XIX Dni Kukurydzy – Skrzelew 2017 1 października 2017 r. Skrzelew gm. Teresin pow. Sochaczew.

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.