Z Obrowa do Torunia ścieżką rowerową

Z Obrowa do Torunia ścieżką rowerową
2020-08-30

Teraz do Torunia możemy bezpiecznie dojechać rowerem. Łącznie na budowę ścieżki rowerowej z Torunia przez Złotorię, Osiek nad Wisłą do Mazowsza gmina Obrowo przeznaczyła 7 mln 640 tys. złotych.

Ponad 24 kilometry liczy oficjalnie otwarty odcinek ścieżki rowerowej Osiek nad Wisłą - Sąsieczno - Zimny Zdrój - Czernikowo - Mazowsze z odgałęzieniem do Obrowa. Odcinek ten pozwala rowerzystom na dojazd do Torunia lasami naszej gminy. W oficjalnym otwarciu drogi uczestniczyli m. in. Starosta Toruński Marek Olszewski wraz z Wicemarszałkiem Województwa Kujawsko-Pomorskiego Zbigniewem Sosnowskim, Wójtem Gminy Obrowo Andrzejem Wieczyńskim i sekretarz gminy Mirosławą Kłosińską oraz Wójtem Gminy Czernikowo Tomaszem Krasickim.

Łącznie na budowę ścieżki rowerowej z Torunia przez Złotorię, Osiek nad Wisłą do Mazowsza gmina Obrowo przeznaczyła 7 mln 640 tys. złotych.

I etap budowy ścieżki rowerowej prowadzącej z Torunia przez Złotorię do Osieka nad Wisłą, powstały w latach 2014 – 2019, kosztował 416 000 zł. II etap budowy ścieżki rowerowej, z Osieka nad Wisłą przez Sąsieczno, Zimny Zdrój, Czernikowo, Mazowsze z odgałęzieniem do Obrowa pochłonął 7 225 000 zł funduszy gminy Obrowo(5 592 000 zł środków z Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych oraz  1 633 000 zł środków własnych gminy).

fot. Łukasz Piecyk

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.