Zakończenie regionalnej ligi halowej piłki nożnej

2016-03-22

Dwa pierwsze miejsca - dla Brzozówki i Głogowa - w Regionalnej Lidze Futsalu.

Z końcem kalendarzowej zimy rozegrano ostatnie mecze Regionalnej Ligi Futsalu. W finałowym meczu drużyna Brzozówki pokonała drużynę Głogowa.  Od listopada do marca rywalizowały między sobą drużyny z gmin: Lubicz, Łysomice i Obrowo. Nie bez powodu na zakończenie rozgrywek wybrano halę sportową w Dobrzejewicach, bo to właśnie drużyny z Brzozówki i Głogowa przewodziły tabeli, a zwycięzcę regionalnej ligi miał wyłonić ostatni mecz. 
Wójt gminy Obrowo, Pan Andrzej Wieczyński, po zakończeniu zawodów powitał przybyłych na ich podsumowanie przedstawicieli władz gmin i starostwa, podziękował organizatorom ligi regionalnej – KS Krobia oraz pogratulował wszystkim zawodnikom sportowej walki. Podkreślił, że z wielką satysfakcją wręczy nagrody bliskim mu drużynom, bo z terenu, którego jest gospodarzem. W opinii wójta, receptą na ten sukces jest organizowane przez samorząd gminy wieloletnie współzawodnictwo sportowe dorosłych i to nie tylko w piłce nożnej. 
Drużyna Brzozówki odebrała puchar z rąk wicestarosty toruńskiego, Pana Andrzeja Siemianowskiego. Pucharami uhonorowano też najlepsze drużyny gminne, gdyż obok klasyfikacji regionalnej, prowadzona była klasyfikacja gminna (zakończona po rundzie zasadniczej). 
W gminie Obrowo w rozgrywkach futsalu wzięło udział 12 drużyn. Sześć zespołów startujących w Lidze Regionalnej stanowiło I ligę gminy Obrowo, natomiast pozostałe - II ligę. W I lidze tryumfowało Głogowo przed Brzozówką, Wisłą Osiek, Kawęczynem 
i Obrowem. Unikat Osiek nie dotrwał do końca rozgrywek. W II lidze zwyciężyła drużyna juniorów Orła Głogowo. 
Samorząd gminy Obrowo w pełni sfinansował udział drużyn ze swego terenu
w rozgrywkach ligowych. Wspierał organizacyjnie rozgrywki I ligi i sam przeprowadził współzawodnictwo II ligi. Puchary, stroje sportowe, piłki nożne, rękawice bramkarskie, które wręczył wójt za gminną rywalizację wszystkim drużynom, zakupiono ze środków samorządu gminy Obrowo. Samorząd opłacił też obsadę sędziowską na halach w Dobrzejewicach (I liga) i Osieku nad Wisłą (II liga), a dyrektorzy szkół zapewnili obsługę i nieodpłatnie udostępnili hale sportowe.
 
Informacje o rywalizacji sportowej dorosłych można znaleźć na stronie gminy Obrowo w zakładce KULTURA > SPORT > SPORT DOROSŁYCH

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.