Zapraszamy na XXI sesję rady gminy. Transmisja z obrad

Zapraszamy na XXI sesję rady gminy. Transmisja z obrad
2020-09-23

W czwartek 24 września o godz. 9.00 w remizie strażackiej w Kawęczynie rozpocznie się XXI sesja Rady Gminy Obrowo. Porządek obrad obejmuje 32 punkty.

Na sesji wójt zaproponuje radnym ustanowienie Odznaki Honorowej Gminy Obrowo i Medalu Honorowego Gminy Obrowo. Wójt proponuje, aby odznakę nadawać osobom fizycznym, a medal osobom prawnym, stowarzyszeniom lub organizacjom kulturalnym i społecznym, których działalność przyczynia się w szczególny sposób do rozwoju gospodarczego, kulturalnego i społecznego gminy Obrowo. Nadanie odznaki i medalu miałoby następować w drodze uchwały rady gminy, podjętej na wniosek specjalnie powołanej Komisji Wyróżnień. Z wnioskiem o przyznanie odznaczenia mogliby występować: przewodniczący rady gminy, wójt, stałe komisje rady, jednostki organizacyjne gminy, stowarzyszenia i organizacje posiadające osobowość prawną z terenu gminy oraz grupa co najmniej 25 mieszkańców gminy.

W planie sesji znajdują się również m. in. projekty uchwał dotyczących przedłużenia nazw ulic w Stajenczynkach, Sąsiecznie, Głogowie, nadania nazw ulicom w Oborach, Obrowie i Dzikowie, wyrażenia zgody Rady na wystąpienie do wojewody z wnioskiem o przekazanie gminie działki w Stajenczynkach, na której znajduje się świetlica wiejska.

Radni pochylą się też nad regulaminem określającym wysokość dodatków i innych składników wynagrodzenia nauczycieli oraz nad regulaminem ws. trybu i kryteriów przyznawania nagród dla nauczycieli ze specjalnego funduszu nagród za ich osiągnięcia dydaktyczno – wychowawcze. Wśród uchwał oświatowych jest też projekt uchwały ws. tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć nauczycieli na stanowiskach kierowniczych oraz pedagogów, psychologów, logopedów, terapeutów pedagogicznych, doradców zawodowych oraz nauczycieli przedszkoli i innych placówek przedszkolnych pracujących z grupami obejmującymi dzieci 6-letnie i dzieci młodsze.

Szczegółowy plan sesji

Sesja jak zawsze będzie transmitowana pod adresem https://esesja.tv/transmisje_z_obrad/1453/rada-gminy-obrowo.htm

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.