Zbiórka na fortepian

Zbiórka na fortepian
2020-01-05

Publiczna Szkoła Muzyczna I st. w Osieku n/ Wisłą rozpoczęła kształcenie młodych muzyków 1 września 2013 roku.

Pomysł na utworzenie tego typu placówki zrodził się w wyniku dużego zapotrzebowania środowiska lokalnego na kształcenie dzieci i młodzieży w kierunku muzycznym .

Głównym orędownikiem powstania Szkoły stała się Pani mgr Mariola Majrowska – nauczycielka skrzypiec, wieloletnia członkini Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej, ale przede wszystkim miłośniczka muzyki. Poparcia dla inicjatywy udzielił wójt Gminy Obrowo – Andrzej Wieczyński. Organem prowadzącym Publiczną Szkołę Muzyczną I st. w Osieku n/Wisłą jest Gmina Obrowo.

W szkole są utworzone klasy fortepianu, skrzypiec, akordeonu, gitary klasycznej, saksofonu, fletu poprzecznego, klarnetu, wiolonczeli , fagotu , a także inne przedmioty: kształcenie słuchu, rytmika, audycje muzyczne, chór oraz orkiestra.

Jest to jedyna szkoła muzyczna w tej miejscowości w Gminie Obrowo , do której uczęszcza 90- uczniów ciesząca się dużym zainteresowaniem i z roku na rok przybywa coraz więcej dzieci.

Działalność Szkoły obfituje w szereg koncertów, występów i popisów. Nasi uczniowie uczestniczą w konkursach oraz przesłuchaniach zarówno regionalnych jak i ogólnopolskich.

Każdy uczeń ma wybrany swój instrument główny. Zazwyczaj trzeba go kupić lub wypożyczyć od szkoły, żeby móc ćwiczyć w domu. Nie dotyczy to m.in. pianistów – ci niestety nie mogą wozić instrumentu ze sobą, dlatego muszą mieć własne pianino w domu lub codziennie po lekcjach ćwiczyć w szkole. Obecnie szkoła posiada stare fortepiany firmy Bluther – Leipzig, a jak wiadomo instrument lepszy , nowszy , lepiej grający znacząco podwyższy jakość nauczania, komfort grania , a także standard pracy nauczycieli.

Dzięki nowym instrumentom zwiększa się prestiż i jakość naszej osieckiej szkoły muzycznej.

Pani Dyrektor, rodzice i nauczyciele oraz uczniowie Publicznej Szkoły Muzycznej w Osieku n /Wisłą postanowili po raz pierwszy włączyć się w akcję pozyskania środków na profesjonalny fortepian Yamaha, który jest marzeniem uczniów jak i nauczycieli, a jak wiadomo o poziomie szkoły również świadczy jakość instrumentów.

Lepsze instrumenty oznaczają również piękniejsze brzmienie i wspaniałą muzykę podczas koncertów Szkoły , często organizowanych dla naszej lokalnej społeczności.

Niestety profesjonalny używany fortepian marki Yamaha kosztuje ok 50.000 tys. zł

Jeśli pozyskamy chociaż część pieniążków, – to i tak będzie dla nas duży sukces.

Pomimo zorganizowanej zbiórki na stronie www.zrzutka.pl, nasi uczniowie będą również zbierać datki podczas naszych wewnętrznych uroczystości organizowanych w szkole min. podczas koncertów i popisów – liczy się dla nas nawet najmniejsza zebrana kwota.

Jeżeli czytając ten tekst zechcesz nam pomóc w realizacji naszego przedsięwzięcia – naszego wielkiego marzenia będziemy niezmiernie wdzięczni.

Będziecie Państwo na bieżąco informowani o wynikach tych zamierzeń. Wspierając nas na zawsze stajecie się Przyjacielem naszej szkoły.

W imieniu całej naszej szkoły zwracamy się również do wszystkich mieszkańców gminy Obrowo i nie tylko o udzielenie wsparcia celem zakupu instrumentu jakim jest fortepian Yamaha, który umożliwi dalszy muzyczny rozwój szkoły.

Instrumentarium w Szkole Muzycznej jest podstawowym i najważniejszym elementem kształcenia muzycznego, niestety bardzo kosztownym. Powinno być na bieżąco uzupełniane i wymieniane, co często przekracza możliwości finansowe placówki.

Dlatego tak ważna jest możliwość pozyskiwania środków zewnętrznych, które znacząco wspomagają rozwój jedynej w naszej Gminie Publicznej szkoły artystycznej.

Pomóżmy wszyscy – po to by cieszyć się później efektami nauki naszych uczniów .

Oby młodym muzykom Nowy Fortepian dał wiele radości w codziennym ćwiczeniu i graniu, a w przyszłości zaowocowało to wspaniałymi sukcesami.

Serdecznie zachęcamy Państwa do zbiórki !!!

https://zrzutka.pl/z/muzycznaosiek

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.