Zbiórka żołędzi

Zbiórka żołędzi
2018-02-03

Czyniąc zadość tradycji i w tym roku zmobilizowaliśmy dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej im. mjr Henryka Sucharskiego oraz Przedszkola Samorządowego w Osieku nad Wisłą do jesiennej zbiórki żołędzi. W zbiórce pod hasłem „Każde dziecko przyjacielem zwierząt” zorganizowanej w dniach 4 – 19 październik 2017 roku udział wzięli uczniowie klas 1 – 7, którzy zebrali łącznie 85,1 kg żołędzi. Dzieciaki z Przedszkola dołożyły ponad  100 kg!, więc ilość znacznie przeszła nasze oczekiwania. Tym sposobem zebrane dary lasu zostaną wyłożone na pasach zaporowych w miesiącach szczególnie trudnych (mroźnych i śnieżnych) dla mieszkańców Osieckich lasów.

Były również nagrody, a jakże:

W kategorii wiekowej klas I-III najwięcej żołędzi zebrała klasa I A (wych. Małgorzata Derkowska), dla której Koło „Zlot” ufundowało wyjazd do Cinema City.

W kategorii wiekowej klas IV-VII najwięcej żołędzi zebrała klasa VII A (wych. Katarzyna Bendkowska), która udała się w nagrodę do Escape Roomu.

Za udział w zbiórce wyróżniono ponadto klasy I C, IV A i V B.

Do Przedszkola na ręce pani wicedyrektor Aleksandry Nasierowskiej przekazaliśmy zestawy gier edukacyjnych, które trafiły do ośmiu grup przedszkolnych: „Żabki”, „Mróweczki”, „Biedronki”, „Gumisie”, „Motylki”, „Słoneczka”, „Pszczółki” i „Gwiazdeczki”.

Dziękujemy za pomoc w organizacji zbiórki oraz szczególny przejaw inicjatywy pani Agnieszce Wiedemeyer (nauczyciel Przyrody), wychowawcom za otwartość na nowe wyzwania i uczniom za ich aktywność. Nie były to chwile zmarnowane, a zielone godziny spędzone na łonie przyrody przyniosły dzieciom wiele radości.

Zarząd Koła

Piotr Kowalski

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.