„Ziemia Dobrzyńska – Moja Mała Ojczyzna”

„Ziemia Dobrzyńska – Moja Mała Ojczyzna”
2017-03-27

Tegoroczna edycja konkursu „Ziemia Dobrzyńska – Moja Mała Ojczyzna” organizowanego przez Stowarzyszenie Gmin Ziemi Dobrzyńskiej odbyła się w Tłuchowie i zakończyła się sukcesem uczniów Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Obrowie. Drużyna gimnazjum  w składzie: Weronika Chojnacka, Jakub Buler i Szymon Bielak zajęła II miejsce w klasyfikacji zespołowej.

Celem konkursu było upowszechnienie wiedzy o regionie, a tematyka pytań konkursowych obejmowała historię, zabytki, słynne postacie, herby szlacheckie i rodów dobrzyńskich, miejsca kultu religijnego oraz bieżące wydarzenia z regionu. Uczniów do konkursu przygotowywał nauczyciel obrowskiej szkoły Maciej Bandrowski.

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.