Zjazd Gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP

Zjazd Gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP
2016-06-24

W dniu 18 czerwca 2016 roku w remizie OSP w Kawęczynie odbył się Zjazd Gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP z terenu gminy Obrowo. Odbywa się on co pięć lat i podczas posiedzenia zostają wybierane nowe władze Związku. Spośród Przedstawicieli wybranych na Walnych Zebraniach Sprawozdawczo Wyborczych w Jednostkach OSP z terenu gminy zostały wybrane nowe władze.

Prezesem został dh Andrzej Wieczyński, który od 25 lat piastuje tą funkcję.

Pierwszym Wiceprezesem została dh Mirosława Kłosińska, która po raz pierwszy zasiada w Zarządzie Gminnym OSP.

Drugim Wiceprezesem został dh Wiesław Rygielski z OSP w Dobrzejewicach.

Na Komendanta Gminnego wybrano dh Janusza Lewandowskiego, który pełni tą funkcje nieprzerwanie od 20 lat.

Sekretarzem w Zarządzie została dh Alicja Tarkowska, Skarbnikiem dh Dagmara Chmielewska. Członkiem Prezydium dh Bogusław Kashyna.

Członkowie Zarządu: dh Sławomir Lewandowski, dh Julia Lewandowska, dh Gabriel Mytlewski, dh Jan Zakrzewski, dh Waldemar Skowroński, dh Wojciech Kiełpiński, dh Kazimierz Gackowski, dh Kazimierz Bogdalski, dh Jarosław Rumiński, dh Mariusz Kwiatkowski.

Podczas Zjazdu dokonano wyboru przedstawicieli do Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Toruniu w osobach: dh Andrzeja Wieczyńskiego i dh Bogusława Kashyny oraz delegatów na Zjazd Powiatowy: dh Andrzeja Wieczyńskiego, dh Mariana Wojciechowskiego oraz dh Janusza Lewandowskiego.

Do Komisji Rewizyjnej wybrano: Tomasza Wieczyńskiego, Piotra Mytlewskiego i Romana Rygielskiego.

Zjazdowi przewodniczył dh Stanisław Kwaśnik Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego RP w Toruniu, który sprawnie i szybko poprowadził Zebranie.

W zjeździe uczestniczyli zaproszeni goście: Przewodniczący Rady Gminy w Obrowie pan Krzysztof Michalski, Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Toruniu st. bryg. Sławomir Kamiński, Dowódca Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej nr 3 w Toruniu bryg. Adam Robaczewski.

Na zakończenie Prezes Zarządu Gminnego dh Andrzej Wieczyński podziękował za wybór i zaprosił na wspólny posiłek wszystkich uczestników Zjazdu.

dh Sławomir Lewandowski

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.