Złote gody Państwa Kamińskich

Złote gody Państwa Kamińskich
2020-01-06

50. rocznicę ślubu oraz 80. urodziny Pana Henryka świętowali w sobotę Państwo Krystyna i Henryk Kamińscy z Osieka nad Wisłą. Życzenia Jubilatom składali m.in. wójt Obrowa Andrzej Wieczyński i sekretarz gminy Mirosława Kłosińska.

Świętowanie jubileuszu rozpoczęła msza święta, w której uczestniczyli rodzina, przyjaciele i bliscy Państwa Kamińskich. Nabożeństwu przewodniczył ks. Grzegorz Drzewiecki, przed którym Jubilaci odnowili przysięgę małżeńską. Po uroczystości Państwo Krystyna i Henryk przyjmowali życzenia.

- Życzymy Wam, abyście wciąż szli przez życie mocno trzymając się za ręce, zawsze pogodni, zawsze razem, zawsze pewni swoich uczućnapisali do Jubilatów w pamiątkowym liście wójt Wieczyński i sekretarz Kłosińska. – Panie Henryku, jednocześnie składam Panu gorące podziękowania za to, że promował Pan i wciąż promuje swoją wspaniałą muzyką i zespołem kulturę ludową naszej gminy mówił wójt.

Pan Kamiński jest akordeonistą cenionej, wielokrotnie nagradzanej osieckiej Kapeli Ludowej im. Kamińskich. Zespół powstał na początku XX wieku, kiedy to Adam Kamiński, dziadek Henryka Kamińskiego, zabawiał sąsiadów i gości grając im na harmonijce i skrzypcach.

Niezwykła historia Kapeli Ludowej im. Kamińskich

Obecne na mszy Kawęczynianki odśpiewały Państwu Kamińskim tradycyjne Sto lat. Ich występ tak wzruszył Jubilatów, że panie Kawęczynianki nie dały się długo prosić o kolejne utwory. Bisom długo nie było końca.

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.